Najchętniej wybierane damskie okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i pomagają wyrazić własny styl. Jakie są najczęściej kupowane damskie okulary przeciwsłoneczne? Które modele dyktują trendy, a które są ponadczasowe? Oto przegląd rynkowych bestsellerów.

Zawsze na czasie

Przeglądając okulary przeciwsłoneczne dla Pań dostępne w salonach optycznych, takich jak opticdesign.pl, można odnieść wrażenie, że pewne ich kształty będą absolutnie zawsze modne.

Od wielu, wielu lat za jedne z najbardziej stylowych okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych dla Pań i Panów, uważa się wypromowane przez Ray-Ban kultowe aviatorki, nazywane też często pilotkami. Te lekko zaokrąglone od góry i mocno zaokrąglone od dołu szkła w cienkich oprawkach, pasują zarówno do miejskiego stylu casual, jak i eleganckich stylizacji glamour. Nic dziwnego, że znane marki okularowe, takie jak choćby wspomniany Ray-Ban, Prada, Vogue czy SPY, nie rezygnują z ich produkcji w żadnym sezonie.  

Równie popularne co aviatorki są tak zwane kocie okulary przeciwsłoneczne, nawiązujące nieco do stylistyki vintage. Okulary typu kocie oczy stały się popularne, gdy nosiły je takie gwiazdy jak Audrey Hepburn czy Merylin Monroe i na dobre zagościły na półkach optyków całego świata. Dziś, oferowane są w tysiącach wariantów kolorystycznych i stylistycznych, tak przez znane marki okularowe, jak i popularne sieciówki odzieżowe. W obliczu mody na styl retro wybierane są jeszcze chętniej niż kilka lat temu.

Aktualne trendy  

Moda okularowa nie ulega tak częstym zmianom, jak ta ubraniowa. Okulary przeciwsłoneczne, które modne są w tym sezonie, były modne i w poprzednich latach. Jakie to modele?

Obecnie, wśród damskich okularów przeciwsłonecznych szczególnie często można spotkać modele lustrzane. Szkła, w których można się przeglądać jak w lustrze, są modne już od kilku sezonów i występują w oprawkach o różnych kształtach, również całkiem klasycznych. W ostatnich latach dołączyły do nich modele holograficzne, mieniące się feerią barw kojarzących się z syrenim lub rybim ogonem.

Trendy wskazują także na wzrost popularności oryginalnych okularów, podkreślających indywidualny charakter ich właścicielki. Szczególnie pożądane są na przykład okulary serduszka, pozbawione oprawek szkła w kształcie wielokątów czy kojarzone z wybitnym artystą i nazwane na jego cześć lenonki. Wśród modnych okularów przeciwsłonecznych dla Pań można znaleźć też wiele modeli dwuwarstwowych, złożonych z dwóch szkieł nałożonych na siebie.

Oglądając damskie okulary przeciwsłoneczne można zauważyć, że znaczna ich większość to modele ponadczasowe i nigdy nie wychodzące z mody, takie jak aviatorki czy kocie oczy. Obok nich prezentowane są zgodne z aktualnymi trendami holograficzne lustrzanki, lenonki, geometryczne szkła bez oprawek czy okulary dwuwarstwowe, które podkreślają indywidualny charakter każdej kobiety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here