Kaboszony – błyszcząca i spersonalizowana ozdoba

0
1550

Kaboszon jest uważany za jedną z najstarszych form szlifowania kamieni i nadawania im blasku. Kaboszony szklane z jednej strony mają płaską powierzchnię, a z drugiej są wypukłe i wypolerowane, bez ostrych rowków, frez lub brzegów. Ich nazwa pochodzi od francuskiego określenia główki od szpilki. Obecnie uważa się je za popularne wśród osób, które samodzielnie wykonują biżuterię w domu, także z uwagi na możliwość tworzenia spersonalizowanych dekoracji. To okazja do dobrej zabawy, która połączy całą rodziną i znajomych oraz pomoże rozwinąć wyobraźnię.

Kaboszony – unikalne i błyszczące

Kaboszony od zawsze zachwycały swoimi kolorami, blaskiem i możliwościami jakie dają. Wyjątkowa forma tych kamieni sprawia, że pięknie się prezentują dzięki płaskiej formie z jednej strony i wypukłej z drugiej. Kaboszony szklane są wykonane z wysokiej jakości materiałów i posiadają różne rozmiary, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylizacji wykonywanych samodzielnie w domu. Do bransoletek sprawdzą się np. kaboszony w formie owalnej lub w postaci łezek, prostokątów lub owali. Dzięki temu każda dekoracja zyska nietuzinkowy kształt i będzie można dopasować się do codziennych stylizacji.

Kaboszony są jednymi z najczęściej kupowanych ozdób przez osoby, które na co dzień zajmują się hand made. Popularność tego typu ozdób wynika przede wszystkim z faktu, że podkreślają obraz jaki znajduje się poniżej. Grafika umieszczana pod nimi pozwala na uzyskanie ciekawego efektu głębi, co jest unikalne i cieszy oczy. Można w ten sposób tworzyć dekoracje nie tylko dla siebie ale i dla bliskich, które z pewnością będą miłym prezentem na każdą okazję. To prezent, który może mile zaskoczyć obdarowanego i przywoływać pozytywne skojarzenia przez wiele lat.

Kaboszony do opraw

Tego typu kamienie są też stosowane jako elementy dekoracyjne do opraw. By odbywało się to sprawnie wszystkie oprawy mają w opisie dodany oczekiwany rozmiar kaboszonów. Kiedy nie posiadają, z kolei opraw to zastosowanie ma tzw. technika witrażowa. Modne są też kaboszony do podklejania.

Co istotne, sama moda na tego typu ozdoby wiąże się z możliwością spersonalizowania osobistej biżuterii, dzięki temu, że umieszcza się w niej grafikę. W ten sposób kaboszony jak żadne inne kamienie pozwalają uzyskać ciekawy efekt końcowy.

Serce wielu biżuteryjnych projektów

Osoby, które samodzielnie, w domu przygotowują różnego typu bransoletki i inne ozdoby na co dzień i z okazji ważnych wyjść wskazują, że dla nich kaboszony stanowią serce wielu projektów, dzięki niesamowitej urodzie jaką posiadają. Idealnie komponują się zarówno w prostych kompozycjach jaki i tych znacznie bardziej skomplikowanych, które wymagają błyskotliwych dodatków i niebagatelnych akcentów, podkreślających urok każdej kompozycji. Dlatego w praktyce większość rękodzielniczych warsztatów uważa je za absolutnie niezbędne w swoim wyposażeniu.

Warto je kupować w dobrych sklepach w sieci, gdzie można zamawiać je w większej ilości i w atrakcyjnej cenie (Polecanym sklepem jest manzuko.com). Dzięki temu już podczas jednych zakupów można wyposażyć swój domowy warsztat w tak niezbędne osoby jak kaboszony. To okazja także do nauki robienia biżuterii w domu, co nie jest tak trudne jak się może wydawać. Obecnie w sieci można znaleźć wiele cennych wskazówek jak robić domową biżuterię, by stanowiła piękną ozdobę na co dzień i w ważnych chwilach w życiu. Nawet osoby początkujące mogą bez problemu poznać tajniki hand made i sprawić, że ich domowa biżuteria znacznie się powiększy.

Co ciekawe, kaboszony posiadają o tyle wdzięczną nazwę, że często jest ona przekręcana i zmieniania. Nie ma to jednak znaczenia, ponieważ każda osoba, która nie wyobraża sobie życia bez tworzenia hand made wskazuje, że stanowią obowiązkowy element w domowym warsztacie. Zwłaszcza modne i popularne są kaboszony z grafiką, która można nazywać też „koboszonami”, „kabaszonami” itp. W praktyce nie ma to znaczenia, kiedy pod uwagę bierze się unikalne właściwości jakie posiadają w zakresie tworzenia domowej biżuterii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here