Odzież do mma – co potrzeba aby zacząć?

0
57793

Jeśli masz zamiar trenować MMA, Muay-Thai lub inny sport walki, jest kilka rzeczy, które pomogą Ci rozpocząć trening. Niektóre z tych urządzeń bojowych są trochę drogie, ale warto w je zainwestować.

Sprzęt obejmuje rękawice MMA, worek treningowy, owijki ręczne, skakankę, szorty MMA, ochraniacze na zęby, ochraniacze na golenie i ochraniacze na pachwinę. Na mojej liście życzeń znajduje się również wiele innych rzeczy, ale na początku to Ci wystarczy i możesz zaczynać.

Wszystko niż skakanka, worek treningowy i szorty MMA, są związane z bezpieczeństwem i ochroną zarówno zawodnika, jak i partnera treningowego.

Cenna wskazówka: najgorsze, gdy po powrocie do domu z siłowni, nie znajdujesz czystych szortów i t-shirtów do noszenia na treningi na następny dzień. Nie ma nic bardziej frustrującego w tym, że tarzasz się w tych spoconych i śmierdzących ubraniach. Zawsze pamiętaj o trzymaniu dwóch dodatkowych par szortów MMA i t-shirtów w swojej torbie.

Rękawice MMA

Jeśli uprawiasz mieszane sztuki walki, Twoje ręce są cenną rzeczą. Dlatego ich priorytetem jest ochrona ich. Chociaż nie zawsze można zagwarantować 100% bezpieczeństwa, ponieważ MMA jest jednym z najniebezpieczniejszych sportów na świecie. Urazy w tym sporcie są tak powszechne, że czasami nie możesz nic zrobić, aby ich uniknąć. Możesz jednak użyć dobrej jakości skórzanych rękawic MMA, aby zminimalizować uszkodzenia. Zwróć uwagę tylko na te rękawice, które również zapewniają bezpieczną ochronę nadgarstka. Przed zakupem zawsze upewnij się, że rozmiar rękawic idealnie pasuje do Twoich dłoni.

sporty walki

Ochraniacz na zęby

Kiedy sam jesteś w trakcie treningu, nie potrzebujesz ochraniacza na zęby, ale jak tylko zaczniesz trenować grappling, ochrona jamy ustnej stanie się obowiązkowa.

Ochraniacz na pachwiny

Podobnie jak ochraniacz w jamie ustnej, ochraniacze na pachwiny są wymagane tylko w przypadku sparingu z partnerem treningowym. Dostępnych jest niewiele opcji. Dlatego lepiej wypróbować różne opcje, aż znajdziesz najbardziej wygodny i taki, który pozostaje na swoim miejscu. Sportowcy uwielbiają spodenki kompresyjne, ponieważ oferują kieszeń na kubek i mogą je nosić pod szortami podczas treningu. Gdy kubek nie jest potrzebny, można wyjąć kubek i włożyć go do kieszeni.

Ochraniacz na golenie

Goleń jest uważany za najtwardszą kość w ludzkim ciele. Jednak w sportach walki, takich jak MMA, jest to także najbardziej podatna na uszkodzenia kość ze względu na użycie nóg do obrony i ataku. Ochraniacz goleni pomoże ochronić golenie od drobnych zadrapań do poważnych złamań. Jego znaczenie jest takie, że większość trenerów nie zezwala nawet na trening z kopnięciem nogi bez noszenia takich ochraniaczy.

Cały ten sprzęt jest niezbędny do rozpoczęcia szkolenia MMA. Jeśli jeszcze ich nie posiadasz, nadszedł czas, aby odłożyć trochę gotówki. Nie kupuj tanich rzeczy ze sklepów dyskontowych, zamawiaj wyłącznie oryginalne produkty renomowanych marek.

Odzież do MMA można nabyć na Extreme Hobby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here