Koszulki z logo firmy

Bardzo wiele małych i mikro przedsiębiorstw ma problemy z liczbą klientów. Jak dobrze wiemy powodem takiego obrotu spraw jest reklama. Takie firmy przeznaczają niewielki budżet na reklamę, to jest ich główny błąd. Bez reklamy nie mamy szans na dużą liczbę klientów. Przykładem może być restauracja kilka kilometrów od autostrady. Jeśli nie umieścimy kilku banerów widocznych z autostrady, kierowcy, czyli potencjalni klienci nie mają szans wiedzieć o naszej karczmie. Niestety tak wielu młodych właścicieli tego nie rozumie…

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, aby pewna kwotę co roku przeznaczać na reklamę w internecie. Dobrze wiemy, że internet, to złoty środek przez który dojdziemy do największej ilości klientów w stosunkowo niskim nakładzie na reklamę. Niestety tutaj również brakuje pomysłowości jeśli chodzi o właścicieli. Jeśli jednak dopiero rozpoczynamy naszą działalność i mamy bardzo niski budżet na reklamę, powinniśmy zostać przez jakiś czas na tradycyjnych metodach.

Koszulki z logo firmy sposobem na reklamę

Wiemy o metodach typu rozdawanie ulotek czy przekazywanie informacji o naszym biznesie najbliższym znajomym. Jest jednak jeden pomysł który z niskim nakładem finansowym może być bardzo udany, a mianowicie koszulki z logo firmy. Sposób ten bardzo przypadł mi do gustu kiedy zaczynałem swoją przygodę w biznesie. Zalecamy przygotowanie kilku czy kilkunastu koszulek z naszym logo i rozdanie ich najbliższej rodzinie i znajomym. Po pewnym czasie przekonujemy kolejne osoby do noszenia takich koszulek.

I tutaj zapytacie co daje coś takiego. Pomyślcie sobie więc, że jakiś członek waszej rodziny idzie do centrum handlowego w takiej koszulce. Każdy kto zwróci uwagę na logo jest waszym potencjalnym klientem. Znajomy wyjechał na wakacje nad polskie morze? Poproście go, żeby założył koszulkę z logo Twojej firmy. Każdy kto go zobaczy na plaży czy w mieście gdzie się zatrzyma, również jest waszym potencjalnym klientem. Pomóżmy to przez 10 osób, którym podarowaliście koszulki. Prawdopodobnie daje to kilka lub kilkanaście tysięcy potencjalnych klientów. Niesamowite prawda?

A jeśli komuś mało, pomyślcie sobie, że możecie stworzyć naprawdę ciekawe logo, które spodoba się innym i będą chcieli chodzi w takich koszulkach. Wtedy produkujemy takie t-shirty i wystawiamy je w sieci, zarabiając na każdej kilkanaście złotych. Czyż to nie jest piękne? Uważam, że tak niepozorne koszulki mogą wypromować nasza firmę na skalę krajową.

Koszulki to jednak tylko przykład. Jest wiele sposobów na promocję i reklamę twojej firmy. Wystarczy, że będziesz pomysłowy i nie będziesz się bał przeznaczyć jakieś sumy w reklamę. Musisz potraktować to jako inwestycje, która na pewno zaowocuje w przyszłości. Młodzi przedsiębiorcy boją się podejmować ryzyko we wszystkich sytuacjach. Pamiętajmy jednak, że bez podejmowania ryzyka, nie mamy szans na jakiekolwiek sensowne zyski i pewnie po paru miesiącach czy roku na rynku będziemy zmuszeni zamknąć firmę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here