Jak przytyć

Dzisiaj zapanowuje czas ludzi tak zwanych „fit”, oznacza to atletyczną sylwetkę, odpowiednią wagę do wzrostu oraz złote proporcje, określone są zarówno dla mężczyzn jak i dal kobiet. Zjawisko anoreksji jest dziś coraz bardziej popularne zwłaszcza u nastolatków, trzeba powiedzieć to jasno, jest to okropna choroba i trzeba z nią walczyć. Wiele osób aby zmienić swój wygląd decyduje się na zapisanie się na siłownie. To bardzo dobre posunięcie, najważniejszy jest pierwszy krok jak to mówią wielcy uczeni tego świata. Każdy zadaje sobie to samo pytanie „jak przytyć”?

Teraz podam kilka bardzo ważnych zasad, którymi powinniśmy się kierować przy zwiększaniu swojej masy. Pierwsza z nich to ustalenie celu, jak przy każdej rzeczy z którą mamy do czynienia. Np. ważymy 60 kilogramów a chcemy ważyć finalnie 70 kilogramów, czyli 10 kilogramów to nasz cel. Bardzo ale to bardzo ważne dla utrzymywania motywacji oraz zwiększania jej, jest prowadzenie notatek z przebiegu nabierania masy, a mianowicie ważenia się np. co tydzień bądź co 5 dni. To że widzimy progres jest bardzo ważne bądź jego brak. Możemy na bieżąco korygować naszą dietę. Właśnie dieta jest kolejną ważna sprawą, myślę że najważniejszą, ponieważ bez dobrze ułożonej diety nie jesteśmy w stanie nic zrobić, trzeba określić ilość przyjmowanych kalorii na dzień i srogo tego przestrzegać. Jak przytyć chcemy to ważne jest też ustalenie pory spożywania posiłków, żeby codziennie była taka sama. Musimy przyzwyczaić organizm do otrzymywania jedzenia o tej samej porze codziennie. Żebyśmy przybierali na wadze dieta musi być bogata w wszystkie ważne składniki odżywcze. Pamiętajmy cokolwiek robimy, róbmy to z głową na karku.
A co jeśli nie możemy więcej zjeść? Z własnego doświadczenia chcę wam polecić jeden prosty trik, otóż gdy zaczynamy jeść nie czujemy uczucia sytości, ponieważ ośrodek sytości nie wysyła na sygnałów o najedzeniu. Więc możemy troszkę oszukać nasz organizm i jeść szybciej niż zwykle. Nie oglądać seriali, nie czytać książki nie rozmawiać z nikim tylko jak najszybciej zjeść pożywienie.

Podsumowując, jak przytyć? Okazuje się to nie taką błahą sprawą, jak wszędzie są i tutaj zasady których trzeba przestrzegać.

workshopofnature.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBuzi buzi
Następny artykułAkcesoria do domu i ogrodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here