gadżety z kotami

Koty. Miłe, puchate zwierzątka, obecne w domach wielu z nas, od kilku (a nawet kilkunastu lat) szturmem zdobywają internet. W serwisie youtube królują śmieszne filmiki z naszymi milusińskimi. Na facebooku można znaleźć setki fanpage z ich zdjęciami, powstają coraz to nowe sklepy, w których ofercie można znaleźć gadżety z kotami. Jak to się stało?

Nikt nie wie do końca, co i kiedy zapoczątkowało szaloną popularność kotów. Być może sława była przeznaczona tym zwierzętom od zarania dziejów; w końcu już trzy tysiące lat temu były czczone w starożytnym Egipcie jako święte istoty.

Ale wróćmy do dwudziestego pierwszego wieku. Użytkownicy internetu poświęcają zaskakująco dużo czasu na oglądanie memów i filmików ze śmiesznymi kotami w roli głównej. Dlaczego akurat koty, a nie inne zwierzęta? Tego też do końca nie wiadomo. Wiadomo za to, że tylko na youtubie tylko w zeszłym roku pojawiło się ponad dwa miliony filmów z kotami w roli głównej i są one jednocześnie najchętniej oglądanym typem filmów w serwisie. Pojawiło się nawet badanie, które sprawdzało, jak oglądanie takich materiałów wpływa na nasz nastrój. Okazało się, że po obejrzeniu zabawnego filmiku z kotem badani byli w znacznie lepszym nastroju niż wcześniej. Poprawa była tak znacząca, że nie odczuwali właściwie żadnych wyrzutów sumienia z powodu przerwania lub odroczenia pracy lub nauki. Ponadto byli w stanie pracować efektywniej i lepiej radzili sobie ze stresem i trudniejszymi zadaniami. Inne badania pokazują, że posiadacze kotów są szczęśliwszymi i spokojniejszymi osobami niż ci bez zwierzątek domowych. Mówi się nawet, że właściciele tych futrzaków żyją dłużej.

Gadżety z kotami

Czy to znaczy, że musimy rzucić wszystko i biec do sklepu zoologicznego po kota (o ile rzecz jasna już go nie mamy)? No cóż, możemy, ale tym, którzy nie chcą dzielić się z kotem swoim mieszkaniem, rynek oferuje całą masę fantazyjnych kocich gadżetów. Niektóre z nich naprawdę zaskakują kreatywnością! Koszulki, plecaki, portfele i skórki na telefon to już standard. W popularnych sieciówkach można często trafić na legginsy ze śmiesznym nadrukiem, skarpetki lub czapki i opaski z kocimi uszami. Ale internet oferuje nam jeszcze więcej!

Twórcy takich gadżetów zaskakują ogromną fantazją. W ofertach sklepów można znaleźć kocie pendrive’y, myszki i ogony, poduszki i komplety pościeli z nadrukowanymi kotami, kubki, biżuterię, magnesy, zakładki do książek, miski i talerze, foremki… Nie wspominając już o produktach tak dziwnych i oryginalnych, że aż ciężko je opisać. Sklepy internetowe wykazują niesamowitą elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb współczesnego odbiorcy.

Co to wszystko oznacza? Ano to, że jeśli ktoś nie lubi widoku wspomnianych futrzaków ani czegokolwiek, to może być mu ciężko. Koty przejęły internet już dawno, a niedługo mogą przejąć także ulicę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here