Dlaczego szycie na zamówienie ma niemal same plusy?

Korzystanie z usług krawieckich znów staje się popularne. Coraz więcej osób stawia na jakość, której często nie otrzyma na półkach sklepowych, dlatego wybierają rozwiązanie, jakim jest szycie na miarę. Do krawca wybieramy się nie tylko w celu przeszycia firan czy skrócenia spodni, ale coraz częściej po to, by uszył całe komplety ubrań, sukienki bądź garsonki.

Dopasowany fason

Kupując w sieciówkach można liczyć na standardowe rozmiary, które często niekoniecznie pasują do posiadanej sylwetki. Generuje to dodatkowe koszty w postaci przeszycia odzieży, zwężenia w niektórych miejscach lub skrócenia. Krawiec zapewnia idealne dopasowanie zamówionych ubrań – dokładnie mierzy klienta/klientkę i na podstawie tych wymiarów projektuje wykrój, a później szyje ubranie.

Wybór materiału i wzoru

Kupując w sklepie do wyboru jest tylko to, co znajduje się na półkach. Choć obecnie w sklepach jest mnóstwo fasonów i wzorów, to nieraz bardzo trudno wybrać jest coś, co będzie w pełni odpowiadać. Profesjonalne pracownie krawieckie szyjące na zamówienie oferują szeroki wybór wzorów, kolorów i rodzajów tkanin. Bawełna do szycia to nie jedyny materiał wykorzystywany. Są inne standardowe materiały, jak satyna czy zamsz, ale również organza, satyna, aksamit czy tiul. Możliwość wyboru wzoru, koloru i rodzaju tkaniny pozwala stworzyć oryginalne projekty dopasowanie nie tylko do sylwetki osoby zamawiającej, ale również w jej stylu.

Jakość

W przypadku profesjonalnych krawców można liczyć na produkt perfekcyjnie uszyty i wykończony. Wpływają na to nie tylko umiejętności i wiedza, ale często również wieloletnie doświadczenie i pasja, która sprawia, że krawiec z należytym zaangażowaniem i starannością podchodzi do swojej pracy. W masówkach często trafić można na produkty mające defekty w postaci krzywych i nierównych przeszyć czy źle wszytych metek.

Czy szycie na zamówienie ma jakieś wady?

Dla niektórych może to być cena, jednak jest ona adekwatna do jakości, jaką charakteryzują się uszyte ubrania. Jedną z większych wad może być czas, jaki potrzebny jest na wykonanie zlecenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here