Wydajne kosy spalinowe

Sprzęt spalinowy do pielęgnacji ogrodu to duże ułatwienie, które szczególnie docenią osoby zarządzające bardzo rozległymi terenami zielonymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by narzędzia takie jak kosa spalinowa wykorzystywać w ogrodach, czy na działce. Tego typu urządzenia nie tylko przyspieszają pracę, ale także zapewniają lepszą precyzję, a to przecież równo docięte żywopłoty, precyzyjnie przystrzyżone drzewka i brak odstających gałęzi, często stanowi o estetyce naszego ogrodu. W dzisiejszym artykule skupimy się na kosach spalinowych i podpowiemy, jak wybrać te najlepiej dostosowana do charakteru prac, które można przy jej pomocy wykonywać.

Do czego służy kosa spalinowa?

Na samym początku warto byłoby odróżnić kosę spalinową od kosiarki spalinowej. Kosa zawiera ostrze wykonane z metalu, które wykorzystując siłę obrotu i jest w stanie ścinać trawę, łodygi roślin rosnących w ziemi, a nawet cieńsze gałęzie. Spalinowa kosiarka żyłkowa przeznaczona jest jedynie do koszenia miękkiej trawy, gdyż jak nietrudno się domyślić, “powierzchnia” tnąca w tym przypadku, to nylonowa żyłka umieszczona w specjalnym rotorze. Sklep remontowo-budowlany Bricoman to miejsce, w którym dostępne będą także pilarki spalinowe, a te doskonale sprawdzą się np. do przycinania żywopłotów lub ucinania grubszych gałęzi: https://www.bricoman.pl/warsztat-otoczenie-domu/sprzet-moto-i-narzedzia-ogrodowe/spalinowe

Kosa spalinowa – zastosowanie

Wracając do kos spalinowych, pod względem budowy nie różnią się one znacznie od tradycyjnej ręcznej kosiarki żyłkowej. Na przeciwległych końcach ramienia kosiarki umieszczono silnik i kosę, w ⅔ długości znajduje się uchwyt wraz z joystickiem do sterowania. Warto zaznaczyć, że w nowszych typach kos spalinowych istnieje możliwość dobierania różnych typów ostrza tak, aby jeszcze lepiej przystosować narzędzie do poszczególnych zadań. Kosy spalinowe są niezwykle łatwe w użytku, dlatego każdy powinien sobie poradzić z ich obsługą. Producenci takich maszyn zadbali o wszystkie względy związane z wygodą operatora, dlatego nawet w przypadku wielogodzinnych prac w parkach, czy na otwartych terenach, z powodzeniem można pracować w pełni wydajnie przez cały czas. Należy jedynie pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ nawet w obliczu szeregu zabezpieczeń, nadal jest to groźne narzędzie, przy pomocy którego, można wyrządzić krzywdę sobie lub innym.

Pamiętajmy, by podczas zakupu narzędzi takich, jak kosy spalinowe nie kierować się oszczędnością. Dobry jakościowo sprzęt musi swoje kosztować, a tylko taki zapewni odpowiednia wydajność, precyzje wykonywania prac i trwałość na lata! Z pewnością nikt nie chciałby za rok czy dwa być zmuszony do napraw, czy wymiany kosy na nową. Sklep internetowy Bricoman to miejsce, w którym zebrano tylko najlepszej klasy narzędzia, dlatego jesteśmy przekonani, że te posłużą przez długi czas, nawet bardzo intensywnej eksploatacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here