Sucha czy mokra – jaka karma dla kota

Którą karmę podawać swojemu ulubieńcowi – suchą czy mokrą? Nieraz stajemy przed takim dylematem, nie wiedząc, co będzie najlepsze dla kota, ponieważ każdy rodzaj karmy niesie nieco inne korzyści. Dlatego też warto pomyśleć o wprowadzeniu żywienia łączonego, odpowiednio dobranego do wieku i preferencji zwierzaka.

Dlaczego warto wprowadzić żywienie łączone?

Jeśli zależy ci na zdrowiu i dobrej kondycji kota, najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie podawanie mu zarówno karmy mokrej, jak i suchej. Każda z nich bowiem wpływa nieco inaczej na układ pokarmowy, stan kości czy nawodnienie zwierzęcia. Karmy wilgotne oprócz ważnych składników, witamin i minerałów, dostarczają także sporo płynów, chroniąc w ten sposób organizm przed odwodnieniem. Ponadto większa wilgotność sprzyja trawieniu i chroni przewody moczowe przed osadzaniem się kamienia. Większość kotów również chętniej spożywa mokre karmy, ponieważ ich aromat jest znacznie bardziej wyrazisty, zwłaszcza gdy pokarm przed podaniem osiągnie zalecaną temperaturę pokojową.

Zalety suchych karm

A jakie zalety mają karmy suche? Przede wszystkim wymuszają na zwierzęciu gryzienie, przez co redukują odkładanie się kamienia nazębnego i chronią dziąsła przed różnymi schorzeniami. Karma taka składa się z niewielkich chrupiących kawałków, idealnie dostosowanych do rozmiarów niewielkiego pyszczka, dzięki czemu twój kot chętnie będzie próbował poszczególnych smaków. Sucha karma Purina dzięki zawartości składników odżywczych pozytywnie wpływa na wygląd sierści, stan skóry oraz pracę układu pokarmowego.

Żywienie łączone dla Twojego zwierzaka

Dzięki żywieniu łączonemu twój kot ma zapewnione wszystko to, co najważniejsze dla jego prawidłowego rozwoju, kondycji i zdrowia. Dlatego też, jeśli nie ma wyraźnych przeciwskazań, należy unikać podawania tylko jednego rodzaju karmy, bo każdy z nich, odpowiednio dobrany i dawkowany, jest wartościowy i zawiera składniki odżywcze specjalnie dobrane do konkretnych potrzeb zwierzęcia. Zarówno mokra, jak i sucha karma Purina przy zastosowaniu żywienia łączonego zapewnią twojemu kotu wszystko to, co najważniejsze – atrakcyjne dla niego smak i aromat, a jego organizmowi odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, wspierające zdrowie i odporność ulubieńca.

Kiedy podawać karmę suchą i mokrą?

Większość kotów jest najbardziej aktywna rano oraz wieczorem. W tym samym czasie zwiększa się jego apetyt i zapotrzebowanie na większą ilość energii. Właśnie wtedy, przy stosowaniu diety łączonej, najlepiej podać swojemu zwierzakowi karmę mokrą w proporcjach dobranych do jego wieku, zdrowia i preferencji. Z kolei w ciągu dnia kot nieraz zostaje w domu sam na kilka godzin. To odpowiedni moment na pozostawienie mu miseczki ze świeżą wodą oraz suchej karmy, która się nie zepsuje i nie będzie wydzielać intensywnego zapachu. Aby przyzwyczaić kota do żywienia łączonego, warto zróżnicować posiłki pod względem smaku. W linii Purina ONE znajdziemy szeroki wybór zarówno suchych, jak i mokrych karm, wśród których na pewno znajdą się te absolutnie ulubione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here