Pięć zastosowań laserów w medycynie estetycznej. Zobacz, jak wiele może światło laserowe!

0
1427

Specjaliści medycyny estetycznej zgodnie przyznają, że nie wyobrażają sobie swojej pracy bez urządzeń laserowych. Nic w tym dziwnego. Lasery mają unikalne właściwości i parametry, które pozwalają im coraz częściej zastępować bardziej inwazyjne urządzenia medyczne, nie narażając przy tym pacjenta na ból i długi okres rekonwalescencji. Do czego najczęściej wykorzystuje się lasery w medycynie estetycznej? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic przedstawiamy listę pięciu najczęstszych zastosowań tych innowacyjnych urządzeń.

Fotoodmładzanie

Laserowe odmładzanie twarzy, odświeżenie skóry i usuwanie przebarwień stanowiących charakterystyczny objaw fotostarzenia skóry. Dzięki serii zabiegów odpowiednio dobranym laserem skóra odzyskuje swoją jędrność, zmarszczki zostają spłycone, zaś cera przybiera ujednolicony koloryt. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie przyznają, że laserowe odmładzanie twarzy może z powodzeniem zastąpić tradycyjny lifting twarzy wykonywany przez chirurgów plastycznych. Eksperci laseroterapii polecają w tym przypadku w szczególności zabiegi innowacyjnymi laserami pikosekundowymi, które w porównaniu do starszych systemów laserowych są w stanie przynieść szybsze efekty bez bólu, długiego okresu rekonwalescencji i szeregu niepożądanych skutków ubocznych. W Bieńkowscy Clinic specjaliści mają do zaoferowania aż dwie skuteczne terapie z wykorzystaniem najnowocześniejszego lasera pikosekundowego Cutera Enlighten Triplex, które można dostosować bezpośrednio do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Lasery są dziś niezastąpionymi urządzeniami w usuwaniu najtrudniejszych niedoskonałości i mankamentów urody – w tym niechcianych tatuaży czy makijażu permanentnego. W tym przypadku specjaliści laseroterapii również polecają zastosowanie laserów pikosekundowych, które jako jedyne pozwalają na całkowite, niemal bezbolesne i bezpieczne usuwanie tatuażu oraz makijażu permanentnego. Pikosekundowa wiązka światła laserowego prowadzi do rozbicia niechcianego pigmentu na mikroskopijnej wielkości elementy, które nasz organizm jest w stanie już samodzielnie usunąć w wyniku naturalnie zachodzących w nim procesów. Na tej samej zasadzie odbywa się usuwanie przebarwień przy pomocy laserów pikosekundowych.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Urządzenia laserowe doskonale radzą sobie z bliznami i rozstępami, których nie jesteśmy w stanie do końca usuwać przy pomocy domowych metod czy delikatnych zabiegów kosmetycznych. W tym przypadku specjaliści stawiają przede wszystkim na lasery frakcyjne, które uszkadzają tkankę kolumnowo, co pozwala pobudzić proces regeneracji tkanek i doprowadzić do wyrównania struktury skóry pokrytej niedoskonałościami. Według ekspertów laseroterapii leczenie laserowe to dziś najskuteczniejszy sposób walki z bliznami, rozstępami oraz wszelkimi innymi, trwałymi niedoskonałościami skórnymi.

Depilacja laserowa

Lasery zyskały ogromną popularność wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej również ze względu na jedyną w swoim rodzaju możliwość trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Współcześnie specjaliści mają do zaoferowania swoim pacjentom innowacyjne urządzenia, które pozwalają pozbyć się uporczywych włosków w szybki sposób, bez ryzyka bólu i dyskomfortu. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby móc cieszyć się gładkim ciałem przez wiele lat!

Laserowe modelowanie sylwetki

Zabiegi laserowe mogą dziś nie tylko poprawiać wygląd naszej skóry, lecz także sylwetki. Specjaliści medycyny estetycznej mają dziś do dyspozycji również takie rodzaje laserów, które prowadzą do rozbicia uporczywej tkanki tłuszczowej i wyszczuplenia naszego ciała. W trakcie tego typu zabiegów bardzo często mamy też do czynienia z efektem obkurczenia i ujędrnienia skóry, dzięki czemu możemy uzyskać kompleksowy efekt poprawy naszego wyglądu.

Dowiedz się więcej na temat możliwych zastosowań nowoczesnych laserów na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/hi-tech-najnowsze-technologie-medyczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here