Kuracja sokowa

Picie jedynie soków przez kilka dni (zwykle od 1 do 3 dni) znane jest jako kuracja sokowa. Przeznaczona jest dla osób dorosłych, w pełni zdrowych. Można ją wykonywać regularnie np. raz na kwartał. Zwolennicy detoksu sokowego mówią o wielu korzyściach dla zdrowia i samopoczucia. Kuracja sokowa – jakie przyniesie korzyści?

Oczyszczenie organizmu z toksyn

Codziennie spożywamy niezliczone ilości szkodliwej chemii. Jest ona w napojach gazowanych i sokach z kartonów, w żywności, a nawet w warzywach, które są nią nieustannie pryskane. Detoks sokowy ma dać nam kilka dni przerwy od tej chemii, by organizm miał szansę na regenerację.

Oczyszczenie organizmu z toksyn będzie widoczne, bo poprawi się nasz wygląd – w postaci lepszej skóry, mocniejszych włosów i paznokci. Poza tym, poprawi się nasze samopoczucie i będziemy mieć więcej energii! Nie będą potrzebne napoje energetyczne ani fast-foody. Zrozumiemy, że to zdrowe jedzenie daje najwięcej mocy!

Wstęp do zdrowego odżywiania/odchudzania

Kuracja sokowa może stanowić wstęp do zdrowego odżywiania. Poznamy nowe przepisy i połączenia smaków. Może jeszcze nigdy nie piliśmy warzywnych soków, a okaże się, że je uwielbiamy? Detoks sokowy to dobry czas, by się przekonać. Później można wpleść takie soki do diety np. zamiast niezdrowych, przetworzonych przekąsek.

Kuracja sokowa może być też dobrym wstępem do odchudzania i procesu zmiany swoich nawyków. Kiedy ktoś przez lata je żywność przetworzoną i niezdrową to, że polubi warzywa i owoce może wydawać się niemożliwe. Taka kuracja to dobry sposób, by to sprawdzić. Można wybrać wersję cateringu, by dostawać gotowe soki pod drzwi!

Zaspokojenie ciekawości

Są osoby całkowicie zdrowe i aktywne, które również mogą pragnąć urozmaicenia i czegoś innego w swojej diecie. Są też osoby, które są, najzwyczajniej w świecie, ciekawe kuracji sokowej i jej skutków. Wtedy również można spróbować, by mieć swoją opinię w tym temacie. Może się spodoba, a może nie, ale przynajmniej będziemy wiedzieć!

Należy jednak pamiętać o tym, że detoks sokowy przeznaczony jest dla osób dorosłych i całkowicie zdrowych oraz umiarkowanie aktywnych fizycznie. Jeśli ktoś pracuje fizycznie bądź choruje, nie powinien zabierać się za takie eksperymenty – mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here