kołdry 160x200

Sypialnia to miejsce odpoczynku, pozwalające zregenerować siły i zyskać motywację do działania na następny dzień. Powinno zostać urządzone z troską o maksymalny komfort. Urządzając sypialnię, trzeba pamiętać nie tylko o odciążającym kręgosłup materacu, ale i o ciepłym nakryciu. Jaka kołdra będzie najlepsza? Na jaki rozmiar się zdecydować?

Czym się kierować przy zakupie kołdry?

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdej sypialni jest pościel. Ta powinna obejmować dopasowaną do pozycji snu, wygodną poduszkę, która zagwarantuje właściwe oparcie odcinkowi szyjnemu kręgosłupa, ale i odpowiednie nakrycie.
Podstawową rolą kołdry jest osłona przed chłodem. Dlatego też kołdra powinna mieć grubość dopasowaną do temperatury w sypialni i preferencji konkretnej osoby. Jako że dla większości osób nakrycie do spania to także poczucie bezpieczeństwa, warto zadbać i o teksturę. Miękka, przyjemna w dotyku kołdra przyjemnie otuli i ułatwi zasypianie.

Kołdry 160×200 – najbardziej uniwersalna opcja?

Ważnym kryterium przy wyborze kołdry jest bez wątpienia także rozmiar. To właściwie pierwsze, o czym trzeba pomyśleć, wybierając się do sklepu. Producenci proponują dziś szeroki wybór w tym względzie. Dostępne są kołdry dla dzieci, kołdry pojedyncze i te dedykowane parom. Najczęstszym wyborem wciąż pozostają jednak kołdry 160×200.
Wszystko dlatego, że to bardzo uniwersalna opcja. Nadaje się i do łóżka pojedynczego, i tego dla pary. Może służyć dziecku i dorosłemu. Doskonale pasuje do najczęściej kupowanego łóżka podwójnego o szerokości 140 centymetrów. Kołdra w tym rozmiarze jest także najłatwiej dostępna w sklepach.

Sklep z tekstyliami sypialnianymi – kołdry 160×200 dla każdego

Gdzie kupić kołdrę, która będzie wygodna i trwała? Najlepiej w specjalizującym się w pościeli, dobrze wyposażonym sklepie, współpracującym z renomowanymi markami.
Solidna kołdra 160×200 posłuży przez lata. Zagwarantuje ciepło i przyjemne otulenie. Wiele współczesnych kołder można też prać w pralce, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości. Nakrycie o szerokości 160 centymetrów przypadnie do gustu większości osób. Ze względu na swoją uniwersalność to najczęściej wybierana opcja – czy to do sypialni, czy jako kołdra dla gości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here