Jak utrzymać nienaganną fryzurę? – kosmetyki, które sprawdzą się w trudnych warunkach

0
1516

Deszcz, wiatr, a także silne słońce- wszystkie te czynniki atmosferyczne wpływają na wygląd i kondycję włosów. Coraz więcej osób, nie tylko kobiet, zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest codzienna pielęgnacja, a także z konieczności dobrania kosmetyku do rodzaju włosa. W końcu również wśród mężczyzn mamy do czynienia z włosami przetłuszczającymi się, suchymi, zniszczonymi czy też normalnymi. Zatem jakie kosmetyki wybrać, aby fryzura prezentowała się nienagannie, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz? Czy warto używać kremu do włosów?

Żel – relikt lat 90-tych czy dobry kosmetyk do utrwalania fryzury?

Kiedyś niezależnie od pory roku i pogody, głównym męskim kosmetykiem na półce łazienkowej obok szamponu i pianki do golenia był żel do włosów. Panowie do dziś go używają i rzeczywiście może pozwolić uzyskać efekt tzw. mokrych włosów, jednak trzeba umieć go nałożyć, aby nie uzyskać karykaturalnego efektu. Poza tym dzisiejsze najmodniejsze fryzury raczej potrzebują innych kosmetyków, niż te używane w latach 90-tych przez mężczyzn obciętych na jeżyka i stawiających na żelu krótkie kosmki.

Lakier – najlepsze utrwalenie, ale po uzyskaniu odpowiedniego ułożenia fryzury

Ciągle to lakier do włosów króluje jako kosmetyk, który najlepiej utrwala fryzurę. Tak jest zaiste, niemniej jednak podobnie jak w przypadku żelu umiar jest tu wskazany, aby nie uzyskać efektu sztywnej skorupy, która osłabia cebulki włosów. Konieczne jest również rozpylanie lakieru z odpowiedniej odległości, przynajmniej 30 cm. Oczywiście lakier musi być nałożony na już ułożone włosy, zatem stanowi swoistą kropkę nad „i”, ale włosy wcześniej wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Krem do włosów – dobre utrwalenie fryzury bez obciążenia włosów

Obecnie modne są częściowo wygolone boki fryzury i pozostawione pośrodku dłuższe pasma krótkich włosów, co tworzy swoisty kontrast. To bardzo wygodna fryzura, co jednak nie oznacza, że nie wymaga układania. Najlepiej przy takich fryzurach używać kosmetyków, które potrafią ujarzmić włosy, jednocześnie ich nie sklejając i dodając im objętości. Krem do włosów dla mężczyzn jest kosmetykiem, który jest najbardziej uniwersalny dla różnych typów włosów. Nie obciąża ich i sprawia, że można je stylizować w ciągu dnia, nawet palcami, w zależności od tego czy zdecydujesz się na krem o mocnym, czy umiarkowanym chwycie. W pierwszym przypadku możliwości poprawek są raczej ograniczone, a preparat dobrze trzyma fryzurę w ryzach, nawet tą najbardziej fantazyjną, np. irokeza. Krem do włosów wnika w ich strukturę, ale nie powoduje nadmiernego wydzielania sebum, o ile używa się go w racjonalnych ilościach, bądź posiada w swoim składzie białą glinkę. Jest tu jednak mniejszy problem z „przedawkowaniem” kosmetyku niż w przypadku żelu do włosów. Ponadto posiada składniki wzmacniające włosy i zapobiegające ich łamaniu, co ma znaczenie, kiedy twoja fryzura jest często narażona na działanie silnego wiatru. Natomiast latem, kiedy fryzura narażona jest na działanie promieniowania UV, warto sięgnąć po krem do włosów dla mężczyzn zawierający filtry UV, a także składniki zapewniające ich elastyczność i sprężystość, jak keratyna i lanolina.

Pomada do włosów – klasyczne wykończenie męskiej fryzury

Kremy do włosów są łagodniejszą wersją pomady. Jeśli chce się uzyskać naprawdę solidne utrwalenie, to warto sięgnąć po pomadę do włosów, która ma silniejsze działanie. Najlepiej sprawdzi się dla włosów normalnych. W przypadku zniszczonych i suchych warto sięgnąć po łagodniejszy kosmetyk, taki jak krem do włosów. Niewątpliwą zaletą pomad jest niewchłanianie wilgoci, przez co nawet deszcz nie zniweczy długo układanej fryzury. W przypadku pomady można uzyskać na włosach naturalny połysk lub mocny połysk, w zależności od tego, czy używana jest na mokre włosy czy suche. Z kolei krem do włosów dla mężczyzn może dać naturalne, matowe wykończenie, idealne na co dzień.

Krem do włosów dla mężczyzn to idealny kosmetyk do codziennego stosowania. Nie tylko wzmacnia włosy, ale również pozwala doskonale je stylizować. Warto zauważyć, że sprawdza się również w przypadku falujących lub kręconych włosów. Naturalne wykończenie sprawia, że wszyscy mężczyźni, którzy nie lubią przyznawać się do posiadania dodatkowych kosmetyków, w myśl zasady, że prawdziwemu mężczyźnie wystarczy tylko szare mydło i krem do golenia, mogą tajemnicę misternie ułożonej fryzury zachować dla siebie. Teraz nie jesteś już skazany na kilkumilimetrową fryzurę, kiedy masz do dyspozycji kosmetyki do włosów, które utrwalają fryzurę w naturalny sposób i sprawdzą się także w trudnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here