rekrutacja

Rekrutacja pracownika wydaje się być z pozoru bardzo prostym zadaniem. Często okazuje się jednak, że Pomimo intensywnych poszukiwań nie przez kilka tygodni, nie udaje się znaleźć nikogo konkretnego. Bywa też, że osoba zatrudniona całkowicie nie radzi sobie na danym stanowisku. W takim momencie należy przejść do procesu rekrutacji oraz zastanowić się, w jaki sposób przygotować ją, żeby zakończyła się sukcesem. Jesteście ciekawi jak to zrobić? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/rekrutacja-pracownika-co-musisz-o-tym-wiedziec/ 

Zacznijmy od ogłoszenia 

Przed rozpoczęciem poszukiwania idealnego pracownika pracodawca musi zastanowić się kogo dokładnie szuka. W tym wypadku niezbędne jest określenie kwalifikacji oraz umiejętności, jakie będą wymagane na danym stanowisku. Na tej podstawie najlepiej jest stworzyć rozbudowane, ale przejrzyste ogłoszenie o pracę. 

Idealne ogłoszenie o pracę powinno zawierać: 

  • dokładną i opisaną nazwę stanowiska
  • krótką informację o pracodawcy
  • klarowny zakres obowiązków
  • wymagania
  • co pracodawca oferuje w zamian
  • dodatkowe informacje na temat kultury organizacji, lokalizacji oraz dalszego przebiegu rekrutacji 

Rozmowa kwalifikacyjna 

Na rozmowę kwalifikacyjną zapraszamy są osoby, które w największym stopniu odpowiadają wymaganiom stawianym w ofercie pracy. W przypadku, kiedy profil kandydata nie jest do końca pewny, warto odbyć z nim wstępną rozmowę kwalifikacyjną przez telefon. Należy również pamiętać o tym, że jeżeli kandydat nie będzie spełniał oczekiwań, to lepiej jest powiedzieć mu to od razu, żeby uniknąć złudnej nadziei. 

Przed samą rozmową dobrze jest też zapoznać się z wybranymi CV kandydatów. Pracodawca powinien Zaznaczyć elementy, o które będzie się chciał spytać kandydata i zrobić notatki z potencjalnymi pytaniami. W ten sposób lepiej będzie przygotować się do rozmowy, oraz przeprowadzić ją na spokojnie. Jest to również dobry czas na zaplanowanie testu kompetencji. Kiedy jest taka możliwość można przeprowadzić test, który polega na wykonaniu zadania rekrutacyjnego.

Zobacz też: http://www.u21.pl/platnik-vat-wady-i-zalety/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here