Jak podlewać storczyki?

Storczyki potocznie zwane są orchideami, sklasyfikowano blisko 30 odmian tej byliny. W ostatnich trzech latach, storczyki brylują w gospodarstwach domowych, gabinetach oraz biurach tworząc niepowtarzalny klimat każdego wnętrza. Roślina ma charakterystyczne duże, dość mięsiste liście oraz pęd kwiatowy na którego wierzchołku rosną piękne, nakrapiane kwiaty. Kolejnym znakiem rozpoznawalnym są korzenie storczyka. Są to zielono srebrne, twarde korzonki, które często wychodzą poza doniczkę. Nazywamy je korzeniami powietrznymi. Storczyki w odróżnieniu do innych gatunków kwiatów, do egzystencji nie potrzebują ziemi. Rosną one w specjalnie przeznaczonej dla nich korze. Najlepiej posadzić storczyka w przezroczystej doniczce, aby na bieżąco monitorować w jakim stanie znajdują się jego korzenie. Wielu początkujących właścicieli orchidei zastanawia się jak podlewać storczyki, nie jest to jednak czynność zbyt skomplikowana.

Jak podlewać storczyki?

Jak podlewać storczyki?Przede wszystkim, storczyki nie tolerują zbytniej wilgotności, należy je podlewać dopiero gdy podłoże całkowicie wyschnie, a korzenie będą miały biało srebrny odcień. Storczyki można podlewać w sposób tradycyjny, prosto do doniczki. Niemniej takie podlewanie może przyczynić się do szybszego gnicia korzeni oraz rozwoju chorób kwiatka. Właściciele storczyków rekomendują podlewanie storczyków poprzez moczenie doniczki na przykład w wiadrze z wodą. Kwiat powinien nawadniać się przez około 20 lub 30 minut. Następnie należy pozwolić, aby nadmiar wody ściekł do wanny lub pustego wiadra. Możemy delikatnie ostukać doniczkę, aby przyspieszyć ten proces.

Idealną wodą dla prawidłowego rozwoju storczyków jest deszczówka, która w naturze nawadnia ich korzenie, niemniej wystarczy również woda destylowana połączona z przegotowaną wodą z domowego kranu lub inna ,,miękka” woda. Najlepszą porą na podlewanie storczyków jest ranek. Jak każdy kwiat, orchidee potrzebują nawożenia, szczególnie gdy wchodzą w okres kwitnienia. Wskazane jest także nawożenie storczyków już w momencie zawiązywania się pąków kwiatowych. Nawozimy go średnio co 4 tygodnie. Wieloletnie storczyki, często mają trudności z ponownym zakwitnięciem, aby pobudzić je do wypuszczenia kwiatów należy przygotować specjalną odżywkę. Składniki odżywki to woda i czosnek, w proporcji: 3 rozgniecione ząbki czosnku na 1 litr wody. Po 24 godzinach, moczymy storczyki przez 30 minut, a efekty zaskoczą niejednego wielbiciela tych pięknych kwiatów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here