Coolsculpting

Coolsculpting jest to jeden z najmodniejszych i najnowocześniejszych zabiegów ostatnich czasów. Jeżeli chodzi o wskazania do zabiegu – jest to zwyczajne modelowanie sylwetki. Więc jak można się łatwo domyślić, wiele kobiet jest zainteresowanych tego typu rozwiązaniem jej problemów z ciałem. Dobrą informacją jest to, że takie zamrażanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem zupełnie nieinwazyjnym, a innymi słowy – nie powoduje skutków ubocznych! Dlatego kobiety z otyłością miejscową mogą jak najbardziej korzystać z tego typu dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Zamrażanie komórek tłuszczowych.

Kto jak najbardziej może skorzystać z tego typu zabiegów? Najszybciej kwalifikowanymi osobami do coolsculptingu są ci, którzy mają całkiem dobrą kondycję fizyczną, a oprócz tego nie mają jakichś bardzo dużych fałd tłuszczu do zamrażania. Należy mieć na uwadze to, że nie leczymy takim zabiegiem otyłości, lecz coolsculpting to zamrażanie komórek tłuszczowych i nic poza tym.

Jak działa zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Urządzenie zwane CoolSculpting uszkadza komórki tłuszczowe niską temperaturą. Następnie wpływ tej małej temperatury niszczy takie komórki tłuszczowe. Jeżeli natomiast chodzi o odmrożenie skóry – nie musimy się o to bać. Nie jesteśmy podczas niniejszego zabiegu narażeni na żadne przemarznięcia, ponieważ urządzenie zwane CoolSculpting ma sensory zapobiegające zaistnieniu takiej sytuacji.

Ciekawostki na temat zabiegu CoolSculptingu

CoolSculpting jest na całe szczęście bezbolesny, więc można go bez obaw wykonywać niezależnie od tego jakie mamy granice bólu. Taka maszyna nie ingeruje zbytnio w ciało, więc nie ma się czego bać. Ewentualnie na samym początku możemy poczuć niewielkie pieczenie zamrażanych miejsc, ale to po maksymalnie pięciu minutach mija i za chwilę znów możemy się cieszyć bezbolesnym zabiegiem. Cały efekt utrzymuje się naprawdę długo, gdyż zazwyczaj pacjentki (i niekiedy pacjenci) nie wracają, aby powtórzyć ten zabieg.

Czy warto jest skorzystać z tego typu zabiegu?

Jak najbardziej! Jeżeli chodzi o CoolScuplting, niemalże każdy może z niego skorzystać. Musimy pamiętać jednak o tym, że medycyna estetyczna nie pomoże nam w uzyskaniu idealnego ciała. Zanim zdecydujemy się na korzystanie z tego typu technik – udajmy się na siłownię i spróbujmy samodzielnie schudnąć. Tego typu pomoc ze strony chirurgów powinna być dla nas ostatecznością tak naprawdę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here