Wynajem lodowiska – co warto wiedzieć?

Lodowiska sezonowe to nie tylko świetna atrakcja, ale także dochodowa inwestycja. Dlatego w tak wielu polskich miasta pojawiają się one w okresie zimowym. W jaki sposób samorządy mogą zapewnić taki obiekt w swoim mieście?

Jak zbudowane jest lodowisko?

Mobilne lodowisko przez cały okres funkcjonowania musi zapewnić temperaturę umożliwiającą bezpieczne korzystanie z obiektu. Dlatego musi być zlokalizowane na płaskim terenie, w pobliżu przyłącza energetycznego oraz wodnego. To pierwsze umożliwi podłączenie agregatu chłodniczego, który zagwarantuje prawidłową pracę systemu mrożącego. Do osobnego przyłącza zaś możemy podłączyć takie komponenty, jak oświetlenie, czy nagłośnienie. Przyłącze wodne z kolei jest potrzebne do polewania płyty wodą w celu utworzenia tafli, po której będą poruszać się łyżwiarze. Dlatego wystarczy, by było to przyłącze do węża ogrodowego. Budowa lodowiska zajmuje najczęściej około czterech dni. Najwięcej pracy jest przy tworzeniu tafli. Płytę trzeba wówczas polewać wodą warstwami. Każda z nich nie może być grubsza niż pół centymetra. Gdy woda zamarznie, powtarzamy czynność aż nie uzyskamy około dziesięciocentymetrowej warstwy. Nad odpowiednim zmrożeniem płyty czuwa instalacja złożona z kolektorów i agregatu wody lodowej. Agregat schładza glikol, który utrzymuje na płycie niską temperaturę.

Wynajem lodowiska – gdzie znajdziemy taką usługę?

Jeśli samorząd jest zainteresowany wynajmem lodowiska, powinien poszukać firmy, która oferuje specjalistyczny dobór, montaż oraz przeszkolenie z eksploatacji obiektu. W dzisiejszych czasach bez problemu zrobimy to przez internet. Na tej stronie znajdziemy jedną z takich firm http://www.ras-lodowiska.pl/. Jeśli miasta nie stać na zakup lodowiska, może spokojnie zdecydować się na wynajem. To bardzo ciekawa opcja, która pozwala zaoszczędzić środki przy jednoczesnym zapewnieniu kompleksowej obsługi. Co więc daje nam wynajem lodowiska? Przede wszystkim specjaliści pomagają nam dobrać odpowiedni obiekt oraz potwierdzą, czy w danej lokalizacji możliwe jest postawienie lodowiska. Poza tym, firma zajmie się też profesjonalnym montażem, a także przeprowadzi szkolenie z właściwej obsługi obiektu. Jeśli pojawiłaby się jakaś usterka, to dzięki całodobowej pomocy technicznej możliwa będzie szybka diagnoza i naprawa uszkodzeń. Dzięki temu nie musimy martwić się o przerwy w funkcjonowaniu lodowiska. Wynajem lodowiska jest więc bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli nie jesteśmy pewni naszej inwestycji, skontaktujmy się ze specjalistą, który pomoże nam zadbać o wszelkie szczegóły. W ten sposób nasz obiekt będzie działał prawidłowo przez cały zimowy okres. Pamiętaj, że wynajem lodowiska to nie tylko wydatek. To także szansa na spory zarobek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here