Zabieg HIFU – sposób nie tylko na odchudzanie

W ostatnim czasie znacznie wzrosła popularność wykorzystania zabiegu HIFU wykorzystywanego przy odchudzaniu. Stało się tak ponieważ towarzyszy mu wysoka skuteczność powiązana z bezpieczeństwem.

Zabieg HIFU – krótka charakterystyka

Zacznijmy od wyjaśnienia samej nazwy. Mianowicie skrót HIFU wywodzi się z języka angielskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza high intensity focused ultrasound. W przełożeniu na polski mamy tu do czynienia ze skupioną wiązką fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Jak można się teraz łatwo domyślić zabieg HIFU wykorzystuje ultradźwięki. Dokładniej mówiąc skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych, która charakteryzuje się wysoką energią zostaje precyzyjnie skierowana na jeden punkt znajdujący się na ciele. Skutkiem takiego działania jest wywołanie ruchu i tarcia komórek. Zaczynają one generować ciepło co skutkuje pojawieniem się poparzeń wewnątrz tkankowych. Efektem jest pobudzenie do regeneracji, a także odbudowy tkanek. Warto zauważyć, że zabieg HIFU dociera do głębszych warstw skóry z pominięciem naskórka. To bardzo ważne, ponieważ ten zostaje nienaruszony.

Zabieg HIFU – zastosowanie i efekty

Opisywany zabieg HIFU najczęściej wykonywany jest na obszarze skóry twarzy i szyi. To właśnie tam najbardziej pożądana jest wydajna produkcja elastyny i włókien kolagenowych. Wpływają one bowiem na zahamowanie procesów starzenia. Mowa tu nie tylko o pojawianiu się zmarszczek, ale również wiotczeniu skory i utracie przez nią elastyczności. Co więcej proponowany przez salony takie jak https://salonpieknecialo.pl/ zabieg HIFU wpływa na redukcję blizn i rozstępów. Nieco rzadziej stosuje się go w okolicach takich jak: brzuch, talia, pośladki, piersi czy uda. Efekty jego przeprowadzenia zadowalają praktycznie wszystkie klientki, które się na niego zdecydowały. Zauważają one bowiem poprawę kondycji skóry. Warto zauważyć, że niektóre efekty można rzec że są natychmiastowe. Jednak na ich pełną moc należy poczekać do 90 dni. Po tym właśnie czasie kończy się proces regeneracji, a także produkcji nowego kolagenu. Tyle samo należy poczekać po zastosowaniu tej metody na oznaki starzenia jak i w celu odchudzenia lub wymodelowania sylwetki.

Opisywany zabieg HIFU ma praktycznie same zalety. Oczywiście jeśli zostanie wykonany w profesjonalnym gabinecie. Jest to bardzo ważne także ze względu na rodzaj wykorzystanego sprzętu. Wymieniając zalety nie można nie wspomnieć także o jednej wadzie. W tym przypadku będzie nią koszt zabiegu, który sięga najmniej ponad tysiąca złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here