wzdęcia

Bardzo często bywa tak, że wzdęcia wywołane są złymi nawykami żywieniowymi. W większości przypadków borykają się z nimi osoby z nadwagą.

Otyłość pierwszym krokiem do wzdęć

Otyłość jest wskazaniem do leczenia, niezależnie od tego czy grożą mu choroby z nią związane. Najlepszym rozwiązaniem są dieta i ćwiczenia. Dodatkowo ważna jest też bardzo silna motywacja do leczenia otyłości. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że konieczna jest zmiana naszego stylu życia. Przede wszystkim podstawą każdej diety jest: zmniejszenie spożywania tłuszczów, spożywanie warzyw, owoców, ziaren zbóż, regularny wysiłek fizyczny. ,,Wpływ aktywności fizycznej na redukcję masy ciała jest bezdyskusyjny, jedynie należałoby się zastanowić, jaką strategię zastosować, aby wyegzekwować zwiększenie aktywności ruchowej przez przynajmniej 30 min. dziennie”.
Najważniejsze są jednak zmiany związane są z żywieniem. Bardzo ważna jest więc samokontrola i monitorowanie spożytych posiłków. Leczenie otyłości, ponieważ jest to choroba przewlekła, trwa całe życie. Lekarz koniecznie musi zachować szczególną czujność w leczeniu chorych: z rodzinnym obciążeniem schorzeniami naczyniowymi i metabolicznymi, objętych ryzykiem cukrzycy, nadciśnieniem czy hiperglikemią. Obecnie w miarę większej dostępności licznych składników odżywczych możemy zauważyć nasilenie genetycznych cech. W literaturze ukazano, że to właśnie ,,leczenie otyłości jest walką z cechą zapisaną głęboko w genach, nieodzowną dla przetrwana jednostki i gatunku w warunkach pierwotnych, jaką jest dążenie do akumulacji energii”.

otyłość a wzdęcia - jak się ze sobą wiążą

Otyłość, a wzdęcia

Zastosowanie odpowiedniego leku przeciw psychotycznego ma bardzo duże znaczenie. Kuracja takim lekiem jest wieloletnia, a dodatkowo właśnie od nich wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko chorób układu krążenia. Podczas leczenia powinniśmy monitorować parametry somatyczne oraz laboratoryjne. Konieczna jest dieta ubogo energetyczna, która powinna wytworzyć ujemny bilans energetyczny. Przede wszystkim ważna jest prawidłowa ocena wydatku energetycznego leczonego pacjenta. Mężczyzna uzyskuje taką wartość mnożąc należną masę ciała przez 30-35 kcal na każdy kilogram, natomiast jeśli chodzi o kobietę to przez 25-30 kcal/kg. Dodatkowo można stosować, oczywiście pod kontrolą lekarza, dietę ubogo energetyczną, rzadziej także dietę deficytową. Tak więc u ludzi dorosłych oczywiście pod kontrolą lekarza można stosować diety bardzo niskokaloryczne. Dietę uzupełnia się odpowiednim zestawem witamin i minerałów. Po usunięciu nadwagi powinniśmy realizować ten program przez dłuższy czas, najlepiej rok. Jednak należy pamiętać, że odchudzanie wcale nie jest łatwe. Dlatego też osobom, które się na nie decydują można pomóc stosując pewien sposób. To odchudzanie się jedząc mniej. Wzdęcia to bardzo charakterystyczne i specyficzne uczucie pełności w brzuchu.  Mogą mieć one jednak przyczyny, spośród których te najczęstsze to zaburzenie trawienia.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here