Dieta Ewy Chodakowskiej to racjonalny, oparty na zasadach zdrowego żywienia plan odchudzania. Osobista trenerka fitness jest przeciwniczką drakońskich diet i bardzo obsesyjnego kontrolowania wagi. Dzienna wartość energetyczna zaproponowanych przez nią posiłków może wynieść nawet 2500 kcal. Mimo to jej dieta jest jedną ze skuteczniejszych kuracji odchudzających, która gwarantuje smukłą sylwetkę bez efektu jo-jo.
Proste odchudzanie bez wyrzeczeń
Ewa Chodakowska zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Oprócz oryginalnych zestawów ćwiczeń ma ona również do zaoferowania własny plan żywienia. Dodatkowo nie jest to kolejna głodówka ani dieta cud. Jej zbilansowana i pełnowartościowa dieta idzie w parze z regularną aktywnością fizyczną .
Łączenie przyjemnego z pożytecznym na diecie Ewy Chodakowskiej
Dieta Ewy Chodakowskiej jest połączona przede wszystkim z intensywnym wysiłkiem fizycznym, co wiąże się na przykład z dostarczaniem organizmowi większej dawki energii. Jak podkreśla Ewa Chodakowska, nasz organizm spala 1300 kcal, nawet jeśli nie jesteśmy aktywni. Dlatego powinniśmy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu, a nasza dieta odchudzająca powinna mieć minimum 1500 kcal. Jeśli natomiast ćwiczymy 5 razy w tygodniu, to najzdrowszym rozwiązaniem będzie dieta 1800 kcal. Natomiast przy regularnych treningach dzienna wartość energetyczna posiłków powinna wynosić 2000-2500 kcal. W przeciwnym razie spowolnimy nasz metabolizm, a organizm zacznie spalać mięśnie, a nie tłuszcz. W konsekwencji tego osiągniemy efekt odwrotny do tego, który zamierzyliśmy.
Pięć posiłków dziennie kluczem do sukcesu?
Wiadomo jest, że lepiej jest dla nas jeśli będziemy jeść mniejsze posiłki, ale częściej. Ważne jest też to, w jakich odstępach czasowych spożywamy nasze dania. Na pewno bardzo złym pomysłem jest jeść jeden za drugim, a przez resztę dnia głodować lub co gorsze podjadać. Odstępy trwające trzy lub cztery godziny zdecydowanie będą lepszym rozwiązaniem. Wiadome jest, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Przykładową potrawą na śniadanie może być na przykład owsianka ugotowana na mleku roślinnym, wzbogacona suszonymi owocami i zdrowymi orzechami. Możemy również uprażyć porcję suchych płatków zbożowych na patelni i wymieszać z jogurtem i garścią suszonych owoców. Jest to bardzo wartościowy i sycący posiłek.
Aktywność fizyczna i odpowiednia podaż białka
Musimy wiedzieć, że posiłek należy zjeść także przed jak i po treningu. Na godzinę przed ćwiczeniami możemy spożyć na przykład garść świeżych lub suszonych owoców, albo wypić koktajl mleczny. Z kolei na przykład 45 minut po treningu można sięgnąć po płatki owsiane z mlekiem lub garść orzechów. Jeśli trening jest późnym wieczorem, po nim także powinniśmy coś zjeść. Organizm potrzebuje składników do prawidłowej regeneracji po każdym ćwiczeniu, niezależnie od tego, o jakiej porze było wykonywane.