Liposukcja - czym jest, dla kogo i cena

Kult szczupłej i zgrabnej sylwetki w ostatnich latach znacznie przybiera na sile. Na szczęście kobiety – bo to głównie ich dotyka ten trend – nie są skazane na bezowocną walkę z tłuszczykiem. Każda chyba zna tą sytuację, kiedy pomimo ciągłych ćwiczeń i odpowiedniej diety, tłuszcz wciąż jest obecny na pewnych obszarach ciała i nie chce zniknąć. W takich przypadkach pomaga właśnie liposukcja.

Liposukcja cena

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że liposukcja jest zabiegiem trudnym i skomplikowanym, a jego cena jest dość wysoka. W przypadku zabiegu takiego jak liposukcja brzucha cena jest najwyższa, bowiem odsysanie tłuszczu obejmuje większy rejon ciała. Jeśli chodzi o mniejsze obszary, takie jak podbródek czy szyja – cena jest znacznie niższa i z reguły zaczyna się w okolicach czterech tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o zabieg taki jak odsysanie tłuszczu cena obejmuje konsultacje przez zabiegiem oraz opiekę nad pacjentem przed odsysaniem, w jego trakcie oraz w okresie rekonwalescencji.

W procesie wybierania kliniki, w której zostanie przeprowadzony zabieg, lepiej nie kierować się ceną. Zdecydowanie warto poświęcić większą ilość pieniędzy i mieć pewność, że wszystko odbywa się w renomowanym miejscu, w którym pacjent uzyska najlepszą opiekę i fachową pomoc specjalistów.

Czym jest liposukcja i komu się ją poleca?

Liposukcja znana jest szerzej jako odsysanie tłuszczu. I to wszystko, co można w zasadzie powiedzieć w dużym uproszczeniu o tym zabiegu. Po rozbiciu komórek tłuszczowych w mikrogranulki, są one usuwane z organizmu pacjenta.

Zazwyczaj w ciągu jednego zabiegu usuwa się średnio dwa litry tłuszczu. Czasem, kiedy tkanki tłuszczowej jest zbyt wiele, przeprowadza się drugi, odrębny zabieg.

W żadnym wypadku liposukcja nie jest sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami. To raczej sposób na wymodelowanie sylwetki tak, by nadać jej właściwych proporcji. Sami lekarze o liposukcji mówią, że jest ona sztuką. Sztuką rzeźbienia w ludzkim ciele, sztuką piękna i harmonii.

Liposukcja często bywa ostatnią deską ratunku dla osób mających wyraźne dysproporcje w budowie ciała. Otłuszczone uda czy brzuch są poważnym problemem i sprawiają, że cała sylwetka ma zaburzone proporcje.

I pomimo tego, że w przypadku zabiegu takiego jak liposukcja cena jest dość wysoka, to w przypadku bezowocnej walki z tłuszczykiem, warto wziąć ją pod uwagę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lipoline.pl/epilacja-laserowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here