Jak oczyścić jelita?

Każdy z pewnością wie, że jelita to ważna część układu pokarmowego, w której to zachodzi ostateczne trawienie i następuje wchłanianie składników odżywczych. Dlatego, tak ważne dla naszego ogólnego zdrowia są zdrowe i oczyszczone jelita, które to zapewniają dobrą kondycję całemu organizmowi. Niestety pojawiające się złogi w jelitach to problem, który w obecnych czasach dotyka coraz więcej osób. Przyczyną tu jest przede wszystkim, nieregularne i złe odżywianie. Obecność złogów w jelitach, niestety prowadzi do złego samopoczucia lub też spadku energii.

Skąd pewność, że w naszych jelitach pojawiły się złogi?

Jednym z najczęstszych i pierwszych objawów, są występujące zaparcia i wzdęcia, a czasami nawet uciążliwa biegunka. Innymi objawami wskazującymi na znajdujące się w naszych jelitach złogi są na przykład:

  • ogólny słaby stan zdrowia,
  • przemęczenie organizmu,
  • częste bóle brzucha,
  • słaba odporność,
  • otyłość,
  • infekcje układu moczowego,
  • zmiany nastroju, depresja,
  • zmiany skórne, wysypki.

Zatem jak pozbyć się zalegających złogów z naszego organizmu, jak oczyścić jelita? Przede wszystkim najważniejsze jest, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w naszej diecie.

Jak oczyścić jelita?

Jak oczyścić jelita?Po pierwsze, warto wprowadzić do naszej codziennej diety, produkty bogate w błonnik. Spożywanie błonnika jest skuteczną metodą w walce z zalegającymi złogami w jelitach. Błonnik działa jak miotełka w naszych jelitach, oczyszczając go ze zbędnych rzeczy. Błonnik możemy znaleźć w takich produktach jak między innymi: siemię lniane, płatki owsiane, otręby, orzechy, kasza gryczana, czy też daktyle.

Po drugie, w walce ze złogami w jelitach wyśmienicie radzą sobie produkty mleczne, które bardzo dobrze wpływają na florę bakteryjną, znajdująca się w naszych jelit. Dlatego też, w naszej codziennej diecie, powinniśmy sięgać jak najczęściej po jogurty naturalne, a także maślanki i kefiry.

Kolejnym dobrym sposobem oczyszczania jelit jest spożywanie kiszonek. Bowiem jak wiemy, kiszonki są znakomitymi naturalnymi probiotykami (które są nam niezbędne dla prawidłowej flory bakteryjnej). Kiszonki również są bogate w witaminy A, B, C i K. Tak więc spożywanie kiszonek działa zbawienie na cały na układ trawienny.

Jak widzimy, jest kilka sposobów na oczyszczenie jelit, jednak co ważne, oprócz odpowiedniej diety, bardzo ważna jest regularność w spożywaniu posiłków, (ok. 5 posiłków dziennie) oraz istotne jest, aby pić i dostarczać naszemu organizmowi, dostateczną ilość wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here