Czym zajmuje się podolog i z jakich usług możemy skorzystać w jego gabinecie

Dla wielu podologia jest tajemnicą. Dziwnie brzmiące określenie skrywa umiejętności diagnozowania i leczenia chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. W przypadku lekarza podologa może on także wykonywać zabiegi chirurgiczne na stopach. Sprawdź, jakie usługi oferuje i czym jeszcze zajmuje się podolog.

Kim jest podolog i czym się zajmuje?

Podolog to wykwalifikowany specjalista zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem stóp. W zakres jego umiejętności wchodzi nie tylko diagnoza i leczenie, ale także pielęgnacja stóp i paznokci. Jego zabiegi są więc ulepszeniem dobrze znanych do tej pory zabiegów pedicure. Różnica polega przede wszystkim na zakresie wiedzy podologa.

Aby móc świadczyć usługi z tej dziedziny, podolog musi ukończyć odpowiednie studia oraz przejść liczne kursy i szkolenia. To sprawia, że pozyskuje on wiedzę z różnych dziedzin medycyny. Zakres informacji sięga między innymi dermatologii, ortopedii, kosmetologii, diabetologii czy chirurgii. Dzięki tak obszernej wiedzy może on diagnozować wiele chorób, które objawiają się poprzez pewne zmiany na stopach czy paznokciach.

Jakie usługi znajdziemy w ofercie gabinetów podologicznych?

Wertując oferty gabinetów podologicznych, które możemy znaleźć na https://www.moment.pl/inne/podolog/warszawa/mokotow, możemy zauważyć, że niemalże każdy z nich oferuje:

  • profesjonalną konsultację,
  • leczenie grzybicy paznokci,
  • leczenie pękających pięt,
  • leczenie odcisków,
  • leczenie wrastających paznokci,
  • wykonanie tamponady,
  • pedicure podologiczny.

Na uwagę zasługuje ostatnia na liście usługa, mianowicie pedicure podologiczny. Dlaczego właśnie o nim wspominamy? Ponieważ często decydujemy się wykonać pedicure w zwykłym salonie, a tymczasem wykonując pedicure u podologa, zyskujemy większą gwarancję bezpieczeństwa. Taki zabieg wpływa nie tylko na estetykę stóp, ale także pozwala wykryć ewentualne choroby czy też daje pewność poprawnie wykonanego zabiegu. Warto więc regularnie odwiedzać gabinet pedicure, aby sprawdzać, czy nie dzieje się nic złego.

Pielęgnacja ciała to podstawa dla zachowania zdrowia i piękna. Wiedzą o tym wszystkie kobiety! Stosujemy różne triki poprawiające wygląd, sięgamy po specjalistyczne makijaże np. maskujące oznaki zmęczenia, często odwiedzamy salony kosmetyczne w celu poprawienia kondycji skóry. Niestety o stopach zbyt często zapominamy, a one na równie potrzebują opieki i pielęgnacji, jak każda inna część naszego ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here