proste włosy
fot. pixabay.com

Przeznaczenie prostownicy jest oczywiste – prostuje włosy. Wysokiej jakości prostownica do włosów może nie tylko wyprostować włosy w ciągu kilku minut, ale także zapobiegać przegrzaniu i poparzeniom. Aby wybrać odpowiednią prostownicę dla siebie, poznaj czynniki decydujące o jej jakości.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-prostownice-do-wlosow-powinnas-wybrac/

Płytki grzewcze

Talerze – ich powłoka, rozmiar i kształt – mają ogromny wpływ na jakość sędziego. Radzimy w wyborze odpowiednich płytek, które ochronią włosy przed zniszczeniem.

To powłoka decyduje o tym, czy dany model prostownicy jest bezpieczny dla Twoich włosów. Dobra powłoka zapewnia maksymalną ochronę przed ciepłem, chroni naskórek przed uszkodzeniem i ułatwia wygładzenie. Teflon chroni przed ciepłem i zapobiega przywieraniu włosów do płytek. Niestety powłoka teflonowa nie jest idealna – nagrzewa się nierównomiernie (tworzą się tzw. Gorące punkty), więc istnieje ryzyko poparzenia włosów.

Główną zaletą płytek ceramicznych jest to, że równomiernie się nagrzewają i znacznie zmniejszają ryzyko poparzenia włosów. Powłoka płytek ceramicznych jest śliska, co ułatwia prostowanie i wygładza włosy. Obecnie najpopularniejsze są prostownice ceramiczne.

Tytan to niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia metal, a płytki tytanowe są trwalsze niż ceramika. Tytanowe prostownice idealnie sprawdzają się przy grubych i kręconych włosach, dobrze je prostują.

Moc

Teraz, gdy wiesz, które żelazne płytki prostujące są odpowiednie dla Twoich włosów, czas zwrócić uwagę na moc, kontrolę temperatury i zasięg urządzenia.

To, jak szybko osiągnie żądaną temperaturę, zależy od działania sędziego. Moc może wynosić od 25 do 170 W (wat). Czas nagrzewania prostownic 170 W do 200 ° C wynosi od 15 do 30 sekund, a 25 watów – kilka minut.

Wybierając prostownicę, zwróć uwagę na jej zakres temperatur. Temperatura nagrzewania prostownicy do włosów wynosi od 100 do 230 ° C. Wybierając zakres temperatur, weź pod uwagę rodzaj i teksturę włosów.

Przeczytaj też: http://www.u21.pl/wybieramy-lokowke/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here