Manekiny i ich rodzaje – sprawdzamy co ma w ofercie producent manekinów

Manekiny krawieckie, manekiny wystawowe, manekiny sklepowe każda z tych kategorii ma swoje dalsze rozwinięcie. W każdej znajdują się innego rodzaju modele, służące do różnych celów. Sprawdźmy jak to wygląda i co ma w asortymencie producent manekinów.

Manekiny krawieckie – czyli jakie?

W pracowniach krawieckich bardzo często spotkać można manekiny. To one podnoszą prestiż miejsca i ułatwiają pracę. Na nich można nie tylko tworzyć nowy projekt, ale także dokonywać poprawek, a także układać całą stylizację. Manekiny nie będą protestowały przy kolejnych poprawkach, dzięki czemu można do maksimum wykorzystać ich posiadanie. Producent manekinów oferuje rozwiązania styropianowe, drewniane, a także regulowane. Najbardziej popularne, najtańsze i niestety jednocześnie najmniej trwałe są manekiny styropianowe. Jednak ich popularność nie bierze się znikąd. Na ich korzyść przemawiają pierwsze dwie wymienione powyżej cechy, a także to, że w zupełności powinny wystarczyć na potrzeby tzw domowej krawcowej lub pracownikom małego punktu usługowego. Manekiny drewniane to jeden poziom wyżej, ponieważ nie dość, że znacznie lepiej się prezentują to jeszcze są dużo trwalsze. Z kolei manekiny regulowane to najdroższe rozwiązanie. Jednak za coś się w tym przypadku płaci, mianowicie za samą możliwość regulacji właśnie, której brakuje w innych modelach. Dzięki niej można dopasowywać kształty/wymiary do rożnych sylwetek.

Manekiny do sklepu i na wystawę  – co oferuje producent manekinów?

Tego typu manekiny produkowane są najczęściej z dwóch materiałów. Należą do nich: włókno szklane i polistyren. Nie wyklucza się jednak stosowania innych produktów. W ofertach producentów można znaleźć typowe torsy, ekspozytory, pełne wizerunki ludzkiej sylwetki, a także manekiny specjalne. Do tej kategorii należeć będą między innymi manekiny:plus size, bieliźniane, ciążowe, giętkie, sportowe. A także nawiązujące do danego nurtu np.: buduar, vintage. Każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie w innym miejscu. Dla przykładu te sportowe z racji tego, że mają na celu ukazanie sylwetki w pozycji ćwiczącej nadają się do sklepów z odzieżą do ćwiczeń. Z kolei wszelkiego rodzaju ekspozytory to idealne uzupełnienie witryn i wnętrz sklepów jubilerskich, czy tych z dodatkami.

Producent manekinów – gdzie go znaleźć

Jeśli wiemy już jak przedstawia się oferta sklepów to przejdźmy do kwestii gdzie je znaleźć. Oczywiście najprościej będzie wpisać frazę producent manekinów wprost do popularnej wyszukiwarki. Wówczas naszym oczom ukarze się kilka wyników, np. https://my-mannequins.pl/. Jeśli znajdziemy się na jakiejś stronie to przejrzyjmy jej katalog pod kątem różnorodności produktów. Jest to bardzo ważne, by uzyskać możliwość zakupu wszystkich modeli w jednym miejscu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here