Jakie studia wybrać?

Od najmłodszych lat, rodzice mówią nam, abyśmy się uczyli i byli grzeczni. Po szkole podstawowej kolejna udajemy się do gimnazjum liceum lub technikum i na studia, to bardzo długa droga, którą musimy przebyć. Jednak jeśli chcemy mieć dobrą pracę, nie pracować fizycznie to musimy się uczyć, aby pracować przy pomocy głowie, a nie siły mięśni. Jak dostać się na studia musimy zdać odpowiednio dobrze maturę. Matura to egzamin, kończący naszą edukację w liceum lub technikum. Liceum przygotowuje tylko i wyłącznie do zdania matury, natomiast technikum uczy nas również zawodu w zależności od tego, jaki profil wybierzemy. Edukacja w liceum trwa 3 lata, natomiast w technikum trwa 4 lata. Po ukończeniu technikum, poza egzaminem maturalnym, czeka na nas egzamin zawodowy, dzięki któremu uzyskany tytuł zawodowy.

Na jaką uczelnię wyższą mogę złożyć dokumenty rekrutacyjne?

W naszym rodzimym kraju możemy złożyć dokumenty rekrutacyjne na kilka różnych uczelni. To, gdzie złożymy dokumenty, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Jeżeli interesują nas Przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, informatyka, geografia lub chemia to najlepszym wyborem dla nas będzie udanie się na Politechnikę, czyli uczelnia techniczną, na której możemy uzyskać tytuł inżyniera. Jeżeli bardziej odpowiadają nam kierunki humanistyczne i interesujemy się przedmiotami takimi jak: historia, język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze, etyka, socjologia, filozofia to powinniśmy wybrać się na uniwersytet. Na Uniwersytecie możemy otrzymać tytuł licencjata oraz magistra, rzadziej zdarzają się tam kierunki inżynierskie, ale też takie istnieją. Jeżeli interesujemy się rachunkowością, ekonomią oraz analizą rynku powinniśmy udać się na Uniwersytet Ekonomiczny, Gdzie znajdziemy kierunki przygotowujące nazwa zawodu księgowego, analityka giełdowego, analityka rynku itp. Jeżeli bardziej odpowiada nam aktywność ruchowa aniżeli nauka wzoru lub czytanie książek, powinniśmy przejrzeć ofertę szkoły takiej jak Akademia Wychowania Fizycznego. Na AWF, możemy uzyskać tytuł licencjata lub magistra w zależności od kierunku przez nas wybranego. Ostatnią z najpopularniejszych szkół wyższych w naszym kraju jest Szkoła Oficerska, po której możemy udać się do wojska, aby służyć naszej ojczyźnie.

Jakie studia wybrać?

Wybór odpowiednich studiów to prawdopodobnie najważniejsza decyzja w naszym dotychczasowym życiu, ponieważ jeśli wybierzemy źle, sprawdzimy co najmniej rok oraz możemy się bardzo łatwo zniechęcić do studiowania i zdobywania wiedzy na wyższej uczelni. Jeżeli nie wiemy jeszcze jakie studia wybrać odcinek bardzo dobrą praktykę będzie znalezienie informacji na temat kierunku oraz uczelni internecie. Bardzo często uczelnie wyższe organizują tak zwane: dni wstępne lub dni otwarte, na których można dowiedzieć się, czym zajmuje się dana uczelnia, porozmawiać z prowadzącymi zajęcia oraz co najważniejsze porozmawiać ze studentami. Dzięki informacjom uzyskanym na dniach wstępnych możemy wyeliminować niepotrzebne kierunki, o których myśleliśmy podczas rekrutacji.

www.blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here