Jak rozjaśnić włosy?

Pomysł farbowania włosów jest znany od wieków. Już starożytni Egipcjanie wiedzieli, jak rozjaśnić włosy. W dzisiejszych czasach, rozjaśnianie włosów jest bardzo popularnym trendem i często już młode kobiety decydują się na rozjaśnienie swoich włosów i bycie blondynkami. Bo przecież mężczyźni wolą blondynki, prawda?

Jak rozjaśnić włosy?

Ale co się stanie, gdy zdecydujemy się zmienić kolor naszych włosów? I czy aby rozjaśnienie jest dla nich zupełnie bezpieczne? Cóż, krótko mówiąc, kiedy rozjaśniamy włosy, usuwamy z nich ich naturalny pigment. Zwykle stosowany do tego przedsięwzięcia jest nadtlenek wodoru, któremu zawdzięczamy fakt, że włosy rozjaśnione często bywają określane mianem „tlenionych”.

Jak rozjaśnić włosy?Zostaje on wprowadzony do włosa i uwalnia tlen. Kiedy tak się dzieje, pigment we włosach jest rozkładany. Pozwala to na uzyskanie jaśniejszego koloru włosów, aby docelowo położyć na nie wybrany kolor farby i uzyskać pożądany przez nas kolor włosów. Tak więc, pozbywamy się naszego naturalnego, ciemniejszego koloru, za pomocą nadtlenku wodoru, aby przygotować włosy do przyjęcia nowego koloru zawartego w farbie. To zagwarantuje nam posiadanie upragnionego koloru włosów aż do pojawienia się na głowie odrostu. Ale czy jest to proces nieszkodliwy dla naszych włosów? Niestety nie. Możemy jednak spróbować rozjaśnić włosy popularnymi i naturalnymi sposobami!

Jeśli myślimy, że rumianek bogaty w wartości odżywcze jest dobry tylko jako herbatka – jesteśmy w błędzie! Może on również w sposób zupełnie bezpieczny rozjaśnić włosy. Wystarczy zaparzyć go i wlać filiżankę lub dwie do wody, a następnie pozwolić jej ostygnąć. Po schłodzeniu nałożyć na włosy, aby uzyskać efekt rozjaśnienia. Następnie przespacerować się na słońcu przez około pół godziny. I voila!

Sok z cytryny, jako środek naturalnie rozjaśniający włosy, jest prawdopodobnie najbardziej popularny

Dawniej był stosowany w celu rozjaśniania przez długie lata, ponieważ posiada właściwości wybielające. Działa dzięki kwaskowi cytrynowemu, zawartemu w owocu cytryny. Metoda z cytryną wydaje się najlepiej działać na jaśniejsze odcienie włosów. Także sól morska okazuje się tutaj naszym sprzymierzeńcem. Podczas kąpieli w oceanie, sól z morza może rozjaśnić włosy, zwłaszcza, że ​​przebywamy na słońcu. Możemy symulować ten efekt za pomocą soli morskiej i ciepłej wody. Wystarczy rozpuścić jedną łyżkę soli morskiej z około ½ szklanki ciepłej wody. Następnie nałożyć na włosy, pozostawiając na około 20 minut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here