Gdzie wybrać się z dzieckiem w Warszawie, kiedy pada?

Muzeum, park trampolin, a może spektakl teatralny? Place zabaw czy sale rozrywki czekają na małych turystów i mieszkańców stolicy. Dokąd w Warszawie warto wybrać się z dzieckiem, aby maluszek się za bardzo nie zmęczył, a starszak nie narzekał na nudę, kiedy pogoda nie dopisuje i nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu?

  1. Teatr Małego Widza

Istniejący w Warszawie od 2011 roku Teatr Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl) jest miejscem, w którym dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić, a wizytę w nim można zaplanować niezależnie od pory roku czy aury na zewnątrz. W teatrze tym dziecko – nawet roczniak – będzie pełnoprawnym odbiorcą sztuki i uczestnikiem kultury. Spektakle w Teatrze Małego Widza to ciekawe atrakcje dla dzieci w Warszawie. Kierowane są głównie do najmłodszych, w wieku od 1 do 5 lat, ale i starsze pociechy znajdą dla siebie coś ciekawego w repertuarze. W Teatrze Małego Widza prowadzone są też tematyczne warsztaty, angażujące i dzieci, i ich rodziców.

  1. Manufaktura Cukierków

Rozważając, gdzie znajdują się ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, z pewnością nie można pominąć Manufaktury Cukierków. To kolejna warszawska atrakcja dla dzieci „pod dachem”, dlatego nawet jeśli pada, można tu skorzystać z tematycznych warsztatów kręcenia lizaków czy zobaczyć pokazy ręcznego wytwarzania cukierków. Oprócz tego dzieci i ich rodzice mogą kupić fantazyjne słodkości w wybranych wzorach i kolorach.

  1. Muzeum dla Dzieci

W Państwowym Muzeum Etnograficznym już w 2003 roku postanowiono utworzyć część dla najmłodszych odwiedzających. Ekspozycje znajdujące się w warszawskim Muzeum dla Dzieci są dostosowane do ich możliwości percepcyjnych. Dzieci odwiedzające takie muzeum są traktowane tak samo jak dorośli odwiedzający. Muzeum pobudza ich wyobraźnię, a pracownicy zachęcają je do zadawania pytań.

  1. Hangar 646

Na Gocławiu oraz na Mokotowie znajdują się świetnie zorganizowane parki trampolin Hangar 646, stworzone z myślą o całych rodzinach. Można tu poskakać na trampolinach czy zagrać w koszykówkę, odbijając się mocno od trampolin. Największą atrakcją pozostaje 12-metrowy najazd dla snowboardzistów. Wszystko pod jednym dachem, w zamkniętych pomieszczeniach.

 https://www.teatrmalegowidza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here