Wytrzymałe i nowoczesne Casio zegarki

Słynne w wielu krajach Casio zegarki już od wielu lat są jednymi z najczęściej wybieranych czasomierzy przez wielu użytkowników. Cenione są za bardzo atrakcyjną cenę, która idzie w parze z doskonałą jakością i niezawodnością działania. Japońska marka działa na rynku zegarmistrzowskim już długi czas, dlatego warto dowiedzieć się, jaka była ich historia – a zaczęła się ona nie od zegarków, a od kalkulatorów.

Przełomowe Casio zegarki

Firma rozpoczęła swoją działalność od produkcji kalkulatorów w 1946 roku w Japonii. Za jej założeniem stoją bracia Kashio – skąd właśnie wzięła się nazwa marki – i przez pierwsze 20 lat działalności bazowali jedynie na produkcji tych niewielkich urządzeń. Pierwsze Casio zegarki miały swoją premierę w 1974 roku i nosiły nazwę „Casiotron”. Innowacyjne na tamte czasy modele z wyświetlaczem LED i kwarcowym mechanizmem wprowadziły prawdziwą rewolucję w branży zegarmistrzowskiej. Czasomierz stał się bardzo popularny, a jego duży sukces skłonił założycieli do produkowania kolejnych modeli.

Wielki sukces japońskiego producenta

Najbardziej dynamiczny rozwój firma miała w latach 80., czyli w czasie wypuszczenia na rynek jednej z ich najpopularniejszych dzisiaj kolekcji, czyli G-Shock. Czasomierze te wprowadziły niemałe zamieszanie w branży i szybko odniosły ogromny sukces. Ludzi z całego świata zachwycili się tymi innowacyjnymi modelami, które promowane były jako niezniszczalne. Producenci zapewniali, że są one w stanie przetrwać nawet upadek z wysokości kilku pięter – czego dowiodły również testy przeprowadzane przez użytkowników.

Przełomowym momentem w popularności tych niezwykłych zegarków było zaprezentowanie ich na nadgarstku głównego bohatera w filmie „Speed: niebezpieczna prędkość”. Sprawiło to, że wielu widzów oglądających tę produkcję zapragnęło mieć chociaż jeden model w swoim posiadaniu. Pomimo sporego czasu, który upłynął od premiery tego filmu, sława zegarków G-Shock wcale nie zmalała. Również dzisiaj są one bardzo chętnie nabywane przez użytkowników na całym świecie.

Szeroka oferta skierowana do wszystkich

Firma Casio nie poprzestała na produkcji jednej serii – idąc za ciosem postanowili dotrzeć do dużo szerszego grona odbiorców. Czasomierze G-Shock kierowane były głównie do mężczyzn, dlatego stworzono wersję dla kobiet, znaną jako linia Baby-G. Modele z tej serii mają te same funkcje i właściwości co męskie odpowiedniki, ale odróżnia je bardziej kobiecy wygląd – mniejszy rozmiar i szeroki wybór różnorodnych kolorów. Dla osób, które szukały nieco bardziej eleganckiego egzemplarza wyprodukowano zegarki Edifice i Retro, które charakteryzowały się eleganckim wyglądem, ale przy tym były również bardzo wytrzymałe i niezawodne. Wszystkie te działania sprawiły, że dziś Casio zegarki są jednymi z najczęściej kupowanych czasomierzy przez wielu ludzi. Atrakcyjna cena w parze z wysoką jakością wykonania przekonała już niejedną osobę, że warto nabyć chociaż jeden z tych niezwykłych dodatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here