Wycieczka do Meksyku na Jukatan

0
529
meksyk

Meksyk to królestwo Majów i Azteków, a duch tych indiańskich kultur unosi się praktycznie w każdym zakątku tego kraju. Podróż do Meksyku może spełnić najskrytsze marzenia o wyprawie wyjątkowej, która na zawsze pozostanie w pamięci.

Atrakcje Meksyku z logostour.pl

Meksyk jest egzotyczny i pełen tajemnic wynikających z dość niesamowitej historii kraju. To kraj jakże wielobarwny i przykuwający uwagę, w którym po prostu nie sposób się nudzić. Meksyk tętni życiem od rana do wieczora.

Wycieczka do Meksyku z biurem podróży umożliwia poznanie nie tylko najpiękniejszych miejsc w tym państwie, ale także fantastycznej kultury. Meksyk jest zawsze rozśpiewany i roztańczony, a zamiłowanie do sztuki widać praktycznie w każdym miejscu. Z pewnością to raj dla osób spragnionych słońca, pięknych plaż, zadziwiających zabytków, niesamowitej przyrody i smacznej kuchni. Malowniczo położone kaniony bądź wodospady zapierają dech w piersiach.

Trudno sobie wyobrazić wizytę w tym kraju bez degustacji tradycyjnych alkoholi, jakim jest tequila i mezcal. To tam będą smakować najbardziej, podobnie jak tacos, tortillas czy burritos.

Wycieczka do Meksyku na Jukatan

Miłośnicy zabytków i historii zachwycą się jednym z siedmiu cudów świata położonym na półwyspie Jukatan, czyli Chichen Itza. Ruiny tego prekolumbijskiego miasta zachwycają kolejne pokolenia turystów. Trudno, aby nie zrobiła wrażenia Piramida Kukulkana czy Świątynia Wojowników, podobnie jak Obserwatorium i Studnia Ofiarna. W tym miejscu widać, jak niesamowita była kultura Majów.
Wiele osób zachwyca też dawna stolica Majów Palenque z wyjątkową Świątynią Inskrypcji z grobowcem króla Pacala. W drodze do Palenque trzeba się zatrzymać przy uroczych wodospadach Misol-Ha. Równie wspaniałe są ruiny miasta Uxmal.

Jukatan to również studnia krasowa powstała w skale wapiennej. Możliwość kąpieli w tak zachwycających warunkach przyrody i jednocześnie krystalicznej wręcz wodzie skusi każdego. Z kolei Cancun uważany jest za jeden z najpiękniejszych kurortów na wybrzeżu kraju i w tym miejscu można poczuć odrobinę luksusu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here