Wybór spektaklu- na co warto zwrócić uwagę kupując bilety?

Idąc do teatru w pierwszej kolejności należy zastanowić się, na jaki rodzaj przedstawienia chcemy się wybrać? Komedia? Dramat? A może sztuka współczesna? Oferta teatrów, szczególnie w dużych miastach jest na tyle bogata, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Idziemy do teatru!

Wybór odpowiedniej sztuki to podstawa. Na szczęście wiele teatrów udostępnia repertuar z dużym wyprzedzeniem, co pozwala na to, by móc zarezerwować bilety dokładnie na to, co chcemy zobaczyć. Wybierając spektakl w pierwszej kolejności warto kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami, uwzględniając przy tym zainteresowania osoby, która będzie nam towarzyszyć. Czy coś jeszcze? Owszem. Wybierając spektakl warto także zwrócić uwagę na obsadę, która zagra.

Zakup biletów

Wybierając bilety warto zwrócić uwagę na miejsca, które zostały dla nas wybrane. Niektóre placówki pozwalają na zakup biletu przez Internet, co bywa bardzo dużym udogodnieniem dla widzów. Zazwyczaj, opcja zakupu on-line dostępna jest na stronie internetowej danego teatru, jak np. na teatrkomedia.pl. Wiele obiektów umożliwia zarówno zakup, jak i rezerwację miejsca. Należy także zwrócić uwagę na rodzaje biletów, gdyż jeśli idzie z nami osoba starsza lub dziecko, być może przysługują im pewne ulgi. W tym przypadku należy dokładniej zapoznać się z regulaminem tak, aby przychodząc na spektakl posiadać ewentualne dokumenty potwierdzające prawo do zniżki. Warto także zorientować się czy spektakl, na który chcemy się wybrać nie ma dodatkowych ograniczeń, np. wiekowych, żeby na miejscu nie okazało się, że nasza osoba towarzysząca nie może wejść z nami na przedstawienie.

Bilet do teatru jako- prezent?

Bilet do teatru może okazać się wyjątkowym prezentem urodzinowym, imieninowym lub z okazji rocznicy. Jednak gdy chcemy obdarować kogoś biletem warto wcześniej przygotować się i dobrać sztukę do zainteresowań danej osoby oraz zorientować się, czy będzie ona w stanie w danym terminie iść do teatru. Jeżeli się nie upewnimy, wówczas może być problem z wymianą lub zwrotem takiego nietypowego prezentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here