tanie gadżety reklamowe

Badania są bezlitosne – według CBOS aż 86% Polaków nie lubi reklam i reaguje na nie niechęcią. Na szczęście wciąż istnieją skuteczne sposoby na promocję, które nie spotykają się z tak zdecydowanym oporem. Jednym z nich jest wykorzystywanie gadżetów z logo, które są dla klientów przydatne i stanowią miły podarunek. Tanie długopisy reklamowe mają również tę zaletę, że nie wymagają ogromnych inwestycji, które bywają problematyczne, zwłaszcza w przypadku małych lub początkujących przedsiębiorstw.

Dlaczego gadżety z logo są tak skuteczne?

Ankieta przeprowadzona przez PIAP wykazała, że aż 82,93% marketerów wykorzystuje gadżety i długopisy reklamowe do zwiększania popularności marki. W tym samym badaniu 70% respondentów zadeklarowało, że takie produkty są skutecznym narzędziem reklamowym. Trudno się z nimi nie zgodzić. Z perspektywy obdarowanych nimi odbiorców długopisy firmowe są bardzo miłym i jednocześnie przydatnym podarunkiem. Jak każdy, kto otrzymuje jakiś prezent, czują się za nie wdzięczni i mają potrzebę zrewanżowania się za ten przyjazny gest. W psychologii taki efekt nazywany jest „regułą wzajemności” i jest jedną z najskuteczniejszych technik wywierania wpływu na innych. W ten sposób budowany jest pozytywny wizerunek marki oraz ciepły stosunek do jej działań.

tanie długopisy z nadrukiem

Tanie długopisy z nadrukiem zamiast ulotek i wizytówek

Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno jest znaleźć budżet na przeprowadzenie strategii marketingowej. Większość metod reklamy, takich jak bilbordy czy spoty telewizyjne, wymaga naprawdę wysokich inwestycji. Tymczasem tanie długopisy reklamowe mogą być równie skuteczne, a nawet działać znacznie efektywniej. Do wyboru mamy klasyczne artykuły piśmiennicze z plastiku oraz ich ekologiczne wersje wykonane z makulatury poddanej recyklingowi, które świetnie się sprawdzą w przypadku firm zaangażowanych w dbanie o środowisko. Na obu rodzajach produktów możemy umieścić dowolny nadruk, np. logo marki, jej dane teleadresowe lub krótką informację o ofercie. Dzięki temu mogą one stanowić oryginalny zamiennik wizytówek lub ulotek, który w przeciwieństwie do nich prawdopodobnie nie wyląduje w koszu, a będzie naprawdę używany w życiu codziennym.

Ekskluzywne długopisy jako prezent dla kontrahentów

Gadżety firmowe mogą być również wykorzystywane jako elegancki prezent dla partnerów biznesowych oraz ważnych klientów. Wystarczy, że zamienimy plastikowe przybory do pisania metalowymi, o klasycznym i stylowym wzornictwie. Nie należy obawiać się związanych z nimi kosztów. Na rynku możemy znaleźć coraz więcej tanich długopisów z grawerem, które sprostają potrzebom i upodobaniom osób przyzwyczajonych do wysokiej jakości i niepowtarzalnego designu. Pamiętajmy, że prezesi dużych firm i przedstawiciele prestiżowych zawodów lubią otaczać się tym, co najlepsze, a ofiarowując im taki prezent, pokażemy im, że ich rozumiemy i zależy nam na dobrych kontaktach z nimi. Wykorzystując takie gadżety, sami również budujemy wizerunek marki luksusowej i solidnej, której warto zaufać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here