szafka dziecięca, jak powinna wyglądać?

Szafki dla dzieci, stanowią ważny element wystroju pokoju dziecięcego. Aby urządzić stylowy pokój swojemu dziecku, wystarczy dobrać odpowiednie meble. Jednak należy mieć a uwadze to, że maluchy rosną bardzo szybko, a ich potrzeby zmieniają się dynamicznie, dlatego dedykowane im meble powinny być funkcjonalne i elastyczne.

Szafka dziecięca powinna być stabilna i mieć solidną konstrukcję. Dodatkowo oprócz pomieszczenia stosu ubrań i różnych akcesoriów, ma również odpowiadać na szybko zmieniające się potrzeby naszego dziecka. Cudownie, jeżeli dodatkowo jest solidnie wykonana i odporna na uszkodzenia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafy dziecięcej?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego należy upewnić się, czy mebel który wybraliśmy, został wykonany z naturalnego drewna (najlepiej z litego lub klejonego), lub z płyty MDF (z atestem E1). Wtedy mamy pewność, że materiał został pozbawiony szkodliwych substancji.

Jeżeli chodzi o wykończenie mebli, również ważne żeby upewnić się, że podczas produkcji zostały wykorzystane preparaty wodorozcieńczalne, które są bezpieczne zarówno dla zdrowia człowieka, jak i środowiska. Koniecznie muszą używać certyfikowanych materiałów, do stosowania przy produkcji mebli dla dzieci.

Szafki dla dzieci, obowiązkowy mebel w pokoju dziecięcym

Kolejny ważny element to zastosowane zawiasy w szafie, istotne jest czy posiadają spowalniający mechanizm domykający. Wtedy jest zminimalizowane ryzyko przycięcia dziecięcych palców.

Półki i przegródki powinny być prawidłowo wyważone, aby nie doszło do sytuacji, że dziecko poprzez lekki chwyt za krawędź, spowoduje zsunięcie zawartości szafki prosto na siebie. Każda szafa dziecięca powinna być zaopatrzona w zabezpieczenie drzwi przed otwarciem przez małe dziecko. Na rynku jest cała masa tego typu produktów.

Ostatni bardzo ważna rzecz, to przymocowanie szafy do ściany. Dzieci, zwłaszcza te bardzo aktywne często mają szalone pomysły, nie zawsze bezpieczne. Dlatego ważne, żeby przygotować się na każdą ewentualność.

Przeczytaj też: http://www.u21.pl/stoliki-dla-dzieci-czym-sie-roznia-od-siebie-jaki-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here