Suplement diety na mocne kości

To, co jemy, ma ogromny wpływ na to, jak wyglądają nasze kości, stawy i zęby. By były sprawne i zdrowe, niezbędne są wapń i witamina D. Najlepsze efekty można osiągnąć, podejmując inicjatywę w jak najmłodszym wieku, ale na prawidłowe odżywianie nigdy nie jest za późno. Ruch i dieta wzbogacona we właściwe suplementy, pozwalają na skuteczną profilaktykę osteoporozy lub ograniczają jej skutki.

Tkanka kostna jest tkanką żywą. Zawiera żywe komórki zwane osteocytami, które są otoczone przez gąbczaste struktury międzykomórkowe, składające się z substancji organicznych i soli mineralnych. Składniki te zapewniają kościom sprężystość. Z kolei składniki nieorganiczne, czyli hydroksyapatyty, nadają kościom twardość.

Dieta i suplementy

Nie tylko niedobór, ale i nadmiar wapnia jest szkodliwy. Dlatego ważnym jest, by dostarczać go do organizmu w odpowiednich ilościach. Produktami bogatymi w wapń są między innymi: mleko, soja, sezam, płatki owsiane czy natka pietruszki. Wraz z wiekiem powinniśmy dostarczać do organizmu więcej wapnia, gdyż kości stają się bardziej kruche i narażone na złamania. Sama dieta zwykle okazuje się niewystarczająca, dlatego osoby chorujące na osteoporozę powinny przyjmować wapń i witaminę D.

Naszą codzienną dietę powinniśmy zatem wspomóc odpowiednimi suplementami zawierającymi wapń. Jednym z nich jest Calperos. Zawiera on węglan wapnia, który jest źródłem najlepiej przyswajalnego wapnia w formie zjonizowanej. Składnik ten bierze udział w tworzeniu oraz mineralizacji tkanki kostnej, stymuluje właściwe przewodnictwo nerwowe oraz pomaga utrzymać równowagę elektrolitową. Calperos pomaga utrzymać poziom wapnia w organizmie na odpowiednim poziomie, dzięki czemu wzmacnia kości i zapobiega kolejnym złamaniom oraz powikłaniom mogącym wystąpić po osteoporozie – sprawdź sam na: https://calperos.pl/calperos-duo-suplement-diety

Jak zdiagnozować osteoporozę?

W celu zdiagnozowania osteoporozy wykonuje się badanie densytometryczne, czyli oznaczenie gęstości mineralnej kości (BMD). Za miejsce pomiaru uznaje się koniec kości udowej lub odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Osteoporoza może przez długi czas przebiegać bezobjawowo, szczególnie w jej pierwszych etapach rozwoju. Dlatego profilaktykę należy podjąć zanim dojdzie do złamania kości. O odpowiedni poziom wapnia w organizmie powinni zatem dbać wszyscy, a szczególnie osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka.

Leczenie osteoporozy

Leczenie osteoporozy polega na zachowaniu masy kostnej powyżej poziomu, którego obniżenie może prowadzić do złamań. Niektóre leki stosowane podczas leczenia osteoporozy powinny być zażywane przez wiele lat. Podobnie wygląda profilaktyka, którą praktykować należy do końca życia. Po zakończeniu leczenia osteoporozy należy przez cały czas zapobiegać złamaniom. Chorzy powinni regularnie poddawać się okresowym badaniom lekarskim oraz monitorować gospodarkę wapniowo-fosforanową swojego organizmu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here