Skuteczny i bezpieczny detoks organizmu

Wiele osób dążąc do szczupłej sylwetki urządza sobie restrykcyjne diety. Jednak waga nie chce się zmniejszać. Taki stan rzeczy, abstrahując od złej metody odchudzania, może być związany z obecnością toksyn zatruwających organizm i powodujących szereg dolegliwości, w tym procesy gnilne w jelitach, których skutkiem są zaparcia lub uciążliwe biegunki. Jednak można sobie z tym skutecznie poradzić i przywrócić równowagę PH organizmu, a także prawidłową pracę wątroby i perystaltykę jelit. Wystarczy skuteczny i bezpieczny detoks. W dzisiejszym poradniku dowiesz się, jaką rolę odgrywa w nim spirulina – niebiesko-zielona alga morska.

Najważniejsza jest stopniowa zmiana diety

Wszelkie radykalne kroki są swoistym szokiem dla organizmu i powodują wiele dolegliwości. Dlatego dietę stosowaną przed właściwym detoksem, trzeba zmieniać stopniowo. Trzeba powiedzieć, że nieprawidłowości i toksyny gromadzące się w organizmie związane są z zaburzeniami gospodarki kwasowo-zasadowej. W stanie idealnym powinno się spożywać 80% produktów o odczynie obojętnym i zasadowym, a jedynie 20% tych zakwaszających organizm, czyli cukrów i tłustego mięsa. Zatem należy redukować ilość spożywanych cukrów prostych na rzecz cukrów złożonych zawartych w warzywach i owocach, a także ograniczyć ilość spożywanego mięsa i najlepiej wyeliminować wieprzowinę z diety. Dobrze jest za to wybierać ryby morskie, takie ja łosoś, czy śledź, a także białe, chude mięso. Warto wzbogacić dietę o warzywa zielone, które korzystnie wpływają na oczyszczanie wątroby. Należy wyeliminować równie z diety, kawę, alkohol i mocną, czarną herbatę, a także wszelkie wysoko przetworzone produkty.

Produkty spożywcze, które oczyszczają Twój organizmie

Detoksykacja to nie tylko pozbycie się metali ciężkich z organizmu, ale również bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów. Ponadto dzięki skutecznemu detoksowi można również pozbyć się substancji chemicznych będących pozostałościami po spożywanych lekach. Oczywiście dzięki odpowiedniej diecie usuwamy również szkodliwe pestycydy, konserwanty czy nawet alergeny z krwioobiegu. Warto poznać produkty, które zwykle mamy w kuchni, a korzystnie wpływają na oczyszczanie organizmu. Do nich należy pietruszka, która oczyszcza krew i sprawia, że nerki lepiej radzą sobie z usuwaniem toksyn wraz z moczem. Z kolei cytryna wspomaga spalanie tłuszczu, gdyż ma działanie zasadotwórcze. Nic więc dziwnego, że wiele osób za jeden ze skuteczniejszych sposobów na poranny detoks uznaje picie na czczo przegotowanej wody z sokiem z cytryny. Jednak nie jest to odpowiedni sposób dla osób z problemami żołądkowymi, gdyż taki detoks z rana jest dla nich po prostu zbyt silny. Warto spożywać również sok ze świeżych buraków, który oczyszcza krew i wątrobę. Nawet ugotowane buraki zapobiegają procesom gnilnym w jelitach, a także ułatwiają prawidłową pracę pęcherzyka żółciowego. Nieodzowny jest również czosnek, czyli panaceum na wiele dolegliwości. Poza właściwościami przeciwzapalnymi wspomaga usuwanie metali ciężkich z organizmu. Silne właściwości oczyszczające mają również jarmuż, kapusta czy kurkuma. Wiele osób sięga również po siemię lniane, które bezpośrednio przed zalaniem przegotowaną wodą należy zmielić. Dzięki temu łatwo stworzy się glutowaty kleik, który wiąże toksyny i neutralizuje kwasy żołądkowe i działa osłonowo, dlatego jest również dobrą metodą dla osób z wrażliwym przewodem pokarmowym. Niemniej jednak jeśli masz awersję do większości z wyżej wymienionych produktów masz jeszcze jedno wyjście, a mianowicie sięgnięcie po suplement diety spirulina.

Spirulina i chlorella – skuteczne oczyszczanie wątroby i jelit

Spirulina jest szczególną algą morską, którą spożywać możemy w formie kapsułek spożywanych w trakcie lub między posiłkami. Trzeba wybierać takie, które pochodzą z czystych i sprawdzonych hodowli, nie zanieczyszczonych metalami ciężkimi wód. Spirulina poza umiejętnością wiązania toksyn i usuwania ich z organizmu, posiada wiele cennych składników odżywczych oraz jest największym źródłem witaminy B12 spośród suplementów diety. Polecana jest zwłaszcza dla wegan i wegetarian, jako uzupełnienie codziennej diety. Można ją stosować razem z chlorellą, w odpowiednich racjonalnych dawkach. To również alga, podobnie jak spirulina, jednak odznacza się ona bardzo dużą zawartością chlorofilu, który działa oczyszczająco na krew. Suplement diety spirulina wiąże toksyny w sobie, stąd są one skutecznie metabolizowane. Pozwala również pozbyć się pasożytów, bakterii, a także złogów jelitowych. To z pewnością dobry wybór dla osób, które nie spożywają zbyt wielu spośród warzyw i przypraw o działaniu detoksykacyjnym. Jej przyjmowanie jest proste i można ją dodać również do jogurtów czy koktajli.

Detoksykacja – zawsze oczyszczaj organizm powoli

Skuteczna i bezpieczna detoksykacja powinna być przeprowadzana w oparciu o wiedzę na temat aktualnego stanu zdrowia. Nie należy przeprowadzać jej zbyt gwałtownie i pamiętać, że początkowe objawy detoksykacji mogą być dość nieprzyjemne, związane z biegunkami, bólami głowy, wypryskami na twarzy czy uczuciem zmęczenia. Jeśli objawy są silne należy obniżyć dawkę i rozpocząć detoksykację od początku zwiększając ją jeszcze wolniej i nie przekraczając maksymalnej.

Zamiast suplementu diety spiruliny można sięgnąć po posiadającą podobne działanie ziemię okrzemkową. Jest równie skuteczna w oczyszczaniu organizmu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here