Sandomierz- jak zorganizować tam najtańszy pobyt?

Sandomierz jest jednym z obowiązkowych punktów w wielu turystycznych terminarzach. Nic w tym dziwnego, ponieważ miasto to stanowi prawdziwy cud architektury i kultury. Ma wiele do zaoferowania, więc co roku ściąga rzesze odwiedzających. Jak skorzystać z jego uroków możliwie najtaniej?

Poszukiwanie alternatywy na drogich hoteli

Przede wszystkim, poszukiwanie noclegu w Sandomierzu warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, nie na ostatnią chwilę przed przyjazdem, by móc na spokojnie rozważyć wszelkie opcje. Szerokie pole manewru dają strony internetowe typu Booking, które zawierają zróżnicowane oferty.

Wiadomo, że zwykle najdrożej wychodzą hotele i to te z tzw. górnej półki, ale nocleg w Sandomierzu nie ogranicza się wyłącznie do bazy hotelowej. Warto zatem rozważyć jakiś miły hostel lub kameralny pensjonacik, by zminimalizować koszty pobytu. Jeżeli wybierzemy obiekt z dala od centrum, także możemy liczyć na to, że zapłacimy odpowiednio mniej.

Nocleg w Sandomierzu na własną rękę

Dla osób podróżujących samochodami, które nie mają jakichś bardzo restrykcyjnych oczekiwań co do zakwaterowania, coraz bardziej atrakcyjnym pomysłem jest korzystanie z pól biwakowych. Opłata za miejsce na wydzielonym i strzeżonym terenie jest minimalna, a użytkownicy mogą poczuć smak przygody.

W województwie świętokrzyskim takich miejsc nie brakuje. Wiele z nich zlokalizowanych jest wzdłuż brzegu Wisły, skąd rozpościerają się naprawdę malownicze widoki. Nie dość zatem, że można liczyć na tani nocleg, to dodatkowo w cenie występuje opcja obcowania z naturą. Na polu biwakowym można rozbić namiot lub postawić przyczepę kempingową, lecz są również tacy, którzy mają duży samochód, więc spokojnie są w stanie się w nim wyspać, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą pojedyncze noce. Pola namiotowe są wyposażone w wodę i dobre warunki sanitarne, więc stanowią optymalną alternatywę dla nocowania w hotelach i pozwalają zaoszczędzić środki, które można przeznaczyć na korzystanie z atrakcji ziemi sandomierskiej.

Schroniska młodzieżowe

Okolice Sandomierza to także przepiękne Góry Pieprzowe, gdzie można zażywać wędrówek i aktywnego relaksu, kiedy znudzi nam się już typowo miejskie zwiedzanie. Góry dają otwartą przestrzeń i nieskrępowaną wolność, a także dodatkowe opcje noclegowe.

Na szlaku można bowiem spotkać schroniska, które zasadniczo oferują tańsze noclegi niż hotele i pensjonaty z prawdziwego zdarzenia. Być może schroniska legitymują się uboższym standardem, lecz z drugiej strony oferują świeże górskie powietrze oraz świetną bazę wypadową. Można zatem rozważyć takie rozwiązanie, jeśli jesteśmy entuzjastami chodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here