Samoloty linii lotniczych

Prawie każdy z nas miał chociaż raz w życiu okazję lecieć samolotem. Szczególnie za pierwszym razem jest to bardzo dziwne uczucie i wielu z nas się tym momentem stresuje. Nie ma się bowiem co dziwić, gdyż ludziom zawsze towarzyszą wielkie emocje, gdy robimy coś po raz pierwszy. Najbardziej stresujący wydaje się być moment startu, gdy czujemy to dziwne uczucie ciągnięcia nas, lub też zasysania. Pilot w kabinie uruchamia wtedy ciąg samolotu, gdy jego prędkość na pasie startowym będzie już na tyle odpowiednia, by dokonać tego manewru. Dlatego też odczuwamy to dziwne uczucie. Nie ma się jednak co martwić, gdyż według badań i faktów, podróż samolotem jest najbezpieczniejszą z możliwych.

Wystarczy zobaczyć ile wypadków dziennie przytrafia się jadąc samochodem. Są to tysiące kraks każdego dnia na całym świecie. Wiele z nich kończy się tragicznie, lecz nie zostaje to już tak bardzo nagłaśniane, gdyż jesteśmy z tym faktem niestety obyci. Praktycznie codziennie zdarzy nam się jadąc autem widzieć jakiś wypadek, bądź rozmawiać o wypadku ze znajomym. Samoloty są jednak bardziej bezpieczne i to ile pali samolot ma duże znaczenie, ponieważ potrzebuje od bardzo dużo paliwa szczególnie do startu. Często rozmawiałem ze znajomym o tym, że samoloty palą za dużo i nie są ekonomiczne, ale gdy zastanowimy się nad tym głębiej, to widzimy ile pasażerów przewożą.

Na pokład dużych modeli jest się w stanie zapakować nawet 500 i więcej osób. Porównajmy teraz ilu pasażerów wchodzi do przeciętnego autobusu i mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego samolotu palą tak dużo. Muszą one udźwignąć naprawdę spory ciężar i jest on o wiele większy, niż to co muszą dźwigać pojazdy w ruchu lądowym. Oprócz bezpieczeństwa samoloty mają też jedną większą zaletę. Są bardzo szybkie, a co za tym idzie już w kilka godzin jesteśmy się w stanie dostać na drugi koniec Europy. Gdybyśmy chcieli pokonać tą samą trasę własnym samochodem, jechalibyśmy prawdopodobnie o kilka razy dłużej, a nasz czas jest przecież dla nas bardzo ważny i cenny.

www.ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here