Przeszczep włosów - pozbądź się kompleksów

Wielu mężczyzn boryka się z łysieniem, czy też cofaniem się linii owłosienia na skórze głowy. Ten problem nie dotyczy już tylko mężczyzn w średnim wieku, ale coraz więcej młodych mężczyzn zmaga się z tym problemem. Niestety kult piękna powoduje, że mężczyźni z tego powodu mają kompleksy, a od tego już krótka droga do problemów psychicznych.

O przeszczepie włosów słów kilka

Pierwszy przeszczep włosów, który zakończył się sukcesem miał miejsce w 1822 roku. Obecnie medycyna zdecydowanie poszła do przodu, jednak to nadal przeszczep włosów stanowi jedyną skuteczną metodę pozbycia się łysiny, gdyż szeroko reklamowane specyfiki niekoniecznie przynoszą oczekiwany efekt.

Przeszczep włosów – wskazania do zabiegu

Pacjenci, którzy mogą zdecydować się na zabieg transplantacji włosów to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy cierpią na łysienie androgenowe, ale także chorzy, którzy utracili włosy poprzez intensywne i przewlekłe leczenie, a także wskutek urazów czy też blizn. Lekarz od włosów ocenia ogólny stan pacjenta oraz etap, na którym znajduje się łysienie. Lekarz od włosów może odmówić przeszczepu włosów w przypadku, gdy pacjent cierpi na słabą krzepliwość krwi bądź też ma problemy z nadciśnieniem.

Przeszczep włosów – metody

Lekarz włosów dobierze najlepszą metodę transplantacji dedykowaną dla pacjenta. Na samym początku konieczne jest pobranie tzw. zespołów mieszkowych, które następnie zostaną wszczepione w okolice docelową. Dostępna jest metoda Strip, która polega na tym, że lekarz od włosów pobiera, a zasadniczo wycina z owłosionej skóry potylicy cienki pasek. Następnie to miejsce jest zszywane, jednak blizna jest mało widoczna. Na ostatnim etapie wycinek, który został wcześniej pobrany jest dzielony na tzw. grafty, czyli po prostu mini przeszczepy. Ta metoda dedykowana jest dla mężczyzn, którzy posiadają odpowiednią ilość włosów w miejscu dawczym. Przeszczep włosów cena zależy od stanu pacjenta i odcinka na którym ma zostać przeprowadzony zabieg. Zazwyczaj wynosi ok. 3,5 tys. zł, jednak należy liczyć się z tym, że przeszczep włosów może się nie przyjąć i konieczne jest powtórzenie całej procedury medycznej. Przeszczep włosów cena oczywiście może ulec zmianie, gdyż w dużej mierze również zależy od kliniki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z drturowski.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here