Prześwietlanie całego ciała

Szczegółowe badania stanu zdrowia naszego organizmu warto przeprowadzać także profilaktycznie. Jednak niewiele osób decyduje się na nie i czeka do momentu, gdy pojawiają się symptomy poważnej choroby. Warto jednak zainwestować w siebie, robić regularne badania krwi i moczu, a gdy coś nas niepokoi wybrać się nawet na badanie rezonansem magnetycznym. Badanie to jest bezinwazyjne, a niezwykle szczegółowe i bezpieczne.

Przebieg badania rezonansem magnetycznym
Badania rezonansem mogą obawiać się osoby, które mają klaustrofobię, ponieważ pacjent wprowadzany jest do wąskiego tunelu. Jednak można przyjąć wcześniej leki uspokajające. Podczas badania należy leżeć bez ruchu, w samym tunelu jest przyjemne oświetlenie i wentylacja, pacjent może komunikować się z lekarzem, a badanie trwa maksymalnie 90 minut. W niektórych przypadkach lekarz może wstrzyknąć pacjentowi kontrast, jednak nie jest on szkodliwy dla zdrowia i całkowicie wydalany. Z rezonansu nie powinny jednak korzystać osoby, które z powodu przebytego urazu mają w ciele metaliczne ciała obce, oraz między innymi takie, które posiadają wkładkę antykoncepcyjną, zastawkę serca, protezę. Kobiety w ciąży muszą o tym fakcie poinformować lekarza, a to on zdecyduje czy badanie można w danej chwili wykonać.

Obraz, który powie wiele o pacjencie
Rezonans, z którego korzysta się w prywatnej przychodni zdrowia http://www.euro-clinic.pl/dla-pacjenta/diagnostyka-obrazowa/badanie-rezonansu-magnetycznego/ wykonuje znakomite obrazy kręgosłupa, układu mięśniowego i szkieletowego, ale także wskazuje miejsca zapalne i pozwala na wczesne wykrycie nowotworu, lekarz może za jego pomocą obejrzeć naczynia krwionośne i serce. Rezonans magnetyczny pozwala więc na wczesne zdiagnozowanie stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, nowotworów mózgu, rdzenia kręgowego, zaburzeń neurologicznych, wszelkich guzów, urazów tkanek miękkich, nowotworów narządów rodnych kobiet i gruczołu krokowego u mężczyzn. Warto więc zdecydować się na tak ogólne badanie, by być spokojnym o swoje zdrowie i przyszłość rodziny.

www.urodaporady.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSztuka makijażu
Następny artykułZgrabna sylwetka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here