Praktyczne akcesoria do każdego ogrodu

Bez względu na to, czy jesteśmy zapalonymi ogrodnikami, czy stosujemy wyłącznie podstawową pielęgnację roślin – niektóre akcesoria ogrodowe świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Dzięki nim prace w przydomowej zieleni będą przyjemniejsze i szybsze. Oprócz narzędzi ogrodowych warto zatroszczyć się o nabycie organizerów z przyborami, a także węży ogrodowych. Na co zwrócić uwagę, kupując akcesoria do ogrodu?

Zapanuj nad narzędziami, czyli torby z przyborami
Kto chociaż raz nie spotkał się z tym, że nie może znaleźć narzędzi ogrodowych? Zwłaszcza po sezonie zimowym, kiedy to zostały one schowane do przechowania. Porozrzucane przybory w okresie wiosenno-letnim to także częsty widok. Jeżeli nie mamy odpowiedniego akcesorium do przechowywania narzędzi, ich zgubienie to tylko kwestia czasu.
W takim przypadku z pomocą przychodzą organizery z przyborami. Zazwyczaj są one dostępne w formie toreb z uchwytami, które ułatwiają przenoszenie. Wyposażone są one w szereg przegródek, które ułatwiają przechowywanie narzędzi. Ponadto dzięki nim są one zawsze pod ręką. Torby z przyborami mogą dodatkowo pełnić inne funkcje, np. siedziska. Niektóre z nich zostały wyposażone w specjalną konstrukcję, która po rozłożeniu tworzy turystyczny stołek. Ułatwia to wykonywanie prac na grządkach – zwłaszcza pielenie i przesadzanie roślin. Organizery z przyborami mogą pomieścić w sobie wiele narzędzi, w tym: grabki, łopatki, nożyce, sekator, pazurki oraz rękawiczki. Torby z przyborami z dodatkowymi kieszeniami ułatwiają przenoszenie nasion oraz roślin, a także są świetną skrytką na butelkę z wodą – gdy udajmy się do ogrodu na dłużej.

Węże ogrodowe – do podlewania upraw
Podlewanie roślin to istotny czynnik wpływający na ich wzrost. Konieczne jest regularne nawadnianie upraw, zwłaszcza gdy czynniki atmosferyczne nie są ku temu sprzyjające. Węże ogrodowe wydają się więc niezastąpione. Dzięki nim szybko i efektywnie podlejemy wszystkie grządki z warzywami, a także trawniki. Ciekawym rozwiązaniem są węże ogrodowe ze zwijaczem na stojaku. Ułatwiają one przechowywanie oraz przenoszenie węży. Warto zakupić model z różnymi końcówkami, które umożliwiają nawadnianie różnymi strumieniami dopasowanymi do potrzeb roślinności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here