domowe sposoby na nieprzyjemny zapach butów
fot. pexels.com

Dla niektórych osób buty oraz stopy to bardzo krępujący temat, który je zawstydza. Niektóre osoby mają bowiem problem z nieprzyjemnym zapachem, który unosi się z ich butów, a także od stóp. Jak sobie radzić z nieprzyjemnych zapachem z butów domowymi sposobami? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/domowe-sposoby-na-nieprzyjemny-zapach-butow/

Nieprzyjemny zapach

Nieprzyjemny zapach butów bierze się głównie stąd, że podczas noszenia butów nasze stopy pocą się i wydzielają nieprzyjemną woń, którą przenikają buty. Ma to oczywiście zwiększone natężenie, gdy nosimy nieodpowiednie skarpetki ze sztucznych materiałów, albo nie nosimy ich wcale. Dodatkowo źle dobrane buty, których materiał nie oddycha z naszą stopą również mogą powodować nieprzyjemną woń z obuwia.

Na całe szczęście istnieje kilka domowych sposobów, które testowały już nasze babcie i ich babcie, na to by pozbyć się brzydkiego zapachu z naszych ulubionych butów. Z pewnością znajdziesz też produkty do ich wypróbowania w swoim domu.

Domowe sposoby na brzydki zapach z butów

Nie wszystkie buty można prać w pralce, zatem chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu można wykorzystać kilka domowych sposób na walkę z nim. Jednym z nich jest pokrojenie cytryny w plasterki i włożenie do butów, a następnie trzymanie jej przez kilka dni w ciepłym miejscu, aż do wyschnięcia cytrusa.

Innym sposobem jest również nasypanie do butów proszku do pieczenia, a następne pozostawienie ich na kilkanaście godzin. Do butów można również nasypać sporą ilość sody oczyszczonej, a także pozostawić na kilkanaście godzin. Pamiętaj, aby później wytrzepać i wysypać z butów proszek do pieczenia albo sodę!

Możesz również wymieszać kilka łyżek kwasku cytrynowego z solą, a następnie wsypać do butów i pozostawić na kilka godzin, a jeśli masz kota, to wsyp trochę żwirku do butów i pozostaw na całą noc, tylko uważaj, aby kot się nie pomylił!

Możesz także zawiązać buty szczelną reklamówką i włożyć do zamrażarki na kilka godzin, a także spryskać je w środku lakierem do włosów, a brzydki zapach powinien zniknąć z naszych butów.

Przeczytaj też: http://www.u21.pl/sklep-internetowy-z-sukienkami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here