Pojemniki w branży przemysłowej

Branża przemysłowa nie mogłaby istnieć bez pojemników i palet. Wbrew pozorom te mają nie tylko funkcję praktyczną (transportową), ale mogą również odgrywać ważną rolę w działaniach marketingowych producentów. Jakie mamy rodzaje pojemników i palet o przeznaczeniu pomysłowym? W jakich branżach sprawdzą się najlepiej ?

Pojemniki, palety i paletopojemniki w różnych branżach

Każda z branż przemysłowych posiada własną specyfikę, która wymaga stosowania nieco innych rodzajów pojemników. Jedną z takowych jest branża napojów, w której pojemniki odgrywają szczególnie ważną rolę. Muszą być nie tylko praktyczne, wytrzymałe, ale również pełnić funkcje marketingowe i być odpowiednie do styczności z pożywieniem.

Dla napojów producenci oferują specjalistyczne skrzynki piwne, skrzynki na napoje bezalkoholowe oraz kontenery ibc, czyli kontenery do przewozu cieczy. Wymóg bezpieczeństwa dla żywności jest szczególnie ważny w tego rodzaju pojemniku. Z tego względu producenci wytwarzają je najczęściej z polietylenu dużej gęstości oraz z polipropylenu.

Pojemniki w branży motoryzacyjnej

Inną branżą, w której paletopojemniki odgrywają kluczową rolę jest branża motoryzacyjna. W tym wypadku najważniejszymi cechami produktu jest jego ergonomia, łatwość obsługi oraz wytrzymałość. Zamawiając plastikowe pojemniki dla swojej firmy pamiętajmy, aby te były kompatybilne z skrzyniopaletami oraz pozwalały na dokładne zabezpieczenie przewożonego materiału. W motoryzacji najczęściej wykorzystuje się kontenery wielkogabarytowe, duże kontenery składowe, czy też przestrzenne skrzyniopalety RIGID PALLET CONTAINERS. Stosowane są również palety plastikowe i inne pomniejsze pojemniki.

Pojemniki w branży spożywczej.

Szczególną specyfiką charakteryzują się pojemniki przeznaczone dla branży spożywczej. Owoce, warzywa, nabiał, ryby, mięso i wykonane z nich produkty świeże, jak i mrożone wymagają odmiennych warunków transportu oraz magazynowania. Ma to odzwierciedlenie w szerokiej gamie stosowanych pojemników. W przemyśle spożywczym niezbędny będzie nie tylko kontener ibc, ale również cała gama innego rodzaju opakowań. Doskonale sprawdzą się też paletopojemniki, skrzyniopalety, wózki, czy też pojemniki typu maxinest-stacknest. W przypadku branży spożywczej jest kluczowe, aby mieć stały dostęp do wiedzy na temat lokalizacji pojemników. Z tego względu producenci uposażają je w zintegrowane systemy śledzenia RFID oraz w kody kreskowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here