Plafon do łazienki – jak wybrać najlepszy model?

Do łazienki możemy wybrać różne lampy. Jeśli chodzi o prosty montaż i efektowny wygląd, doskonałym wyborem może być plafon sufitowy. Jak wybrać najlepszy model?

W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów lamp przeznaczonych do łazienek. Wśród nich dostępne są również praktyczne plafony, które montuje się natynkowo – nie wymagają przygotowania konstrukcji sufitu podwieszanego.

Przy zakupie plafonu do łazienki należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również jego parametry techniczne. O czym warto pamiętać?

Stylowy plafon łazienkowy – dobierz go do aranżacji wnętrza

Aby łazienka prezentowała się świetnie, warto wybrać taki plafon, który będzie cechował się atrakcyjnym wzornictwem wpisującym się w styl aranżacji wnętrza.

Do wyboru mamy nowoczesne plafony, na przykład lampy Philips. Charakteryzują się prostym wyglądem, dlatego dobrze wpisują się we współczesne aranżacja. Możemy wybrać także modele dopasowane do tradycyjnych aranżacji – często posiadają elementy kute lub ozdobne ornamenty.

Plafon do łazienki – postaw na LED

Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie LED – nowoczesne lampy LED doskonale nadają się także do łazienek. Są energooszczędne, trwałe, wytrzymałe, a także dają jasne światło od razu po włączeniu. Dodatkowo, nie tracą żywotności przy częstym włączaniu i wyłączaniu.

Plafon łazienkowy może być wyposażony we wbudowane diody LED, które mogą tworzyć także efektowne kompozycje, na przykład przypominające rozgwieżdżone niebo. Do plafonów można zamontować również żarówki LED.

Zwróć uwagę na szczelność – klasa IP

Nie każda lampa nadaje się do łazienki. W pomieszczeniu, w którym panuje podwyższona wilgotność, należy zastosować odpowiednio szczelną lampę zabezpieczoną przed wpływem pary wodnej unoszącej się w łazience po kąpieli.

Do łazienki warto poszukiwać lamp spełniających normę IP44, czyli posiadającej odpowiednio szczelną konstrukcję, która zabezpiecza przed parą wodną i zachlapaniem oraz przed przedostawaniem się pyłów.

Eleganckie plafony można zakupić dzisiaj także przez internet – z szybką dostawą do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here