Piękna tu i... tam – jak poprawić wygląd miejsc intymnych

Potrzeba dbania o wygląd miejsc intymnych i sprawność narządów płciowych rośnie wśród kobiet z roku na rok. Zabiegi ginekologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Wśród nich prym wiedzie labioplastyka, czyli korekta warg sromowych, które mogą być zbyt duże, zniekształcone lub asymetryczne – zabieg przywraca ładny wygląd miejsc intymnych i poprawia jakość życia seksualnego.

Dlaczego niektóre kobiety nie lubią swoich warg sromowych?

Podstawową funkcją, jaką pełnią wargi sromowe jest ochrona pochwy i cewki moczowej przed czynnikami zewnętrznymi – zmniejszenie ryzyka infekcji i uszkodzeń mechanicznych. U niektórych kobiet występuje przerost warg sromowych na skutek trudnego porodu, starzenia się lub po prostu budowy anatomicznej. Gdy wargi sromowe są za duże, brzydko wyglądają, czasem bolą, ocierają się podczas uprawiania sportu, a co najgorsze dla wielu kobiet – przeszkadzają podczas stosunku seksualnego. Za przerost warg sromowych dużych uważa się sytuację, kiedy osiągają rozmiar 5-6 cm, ale zdarza się, że kobiecie przeszkadza mniejszy defekt. Korekta warg sromowych wskazana jest w każdym przypadku, w którym wygląd miejsc intymnych jest powodem do dyskomfortu psychicznego. Większe zadowolenie z własnego wyglądu ma ogromny wpływ nie tylko w postrzeganiu siebie, ale też w relacjach z otoczeniem.

Laser Mona Lisa Touch – stworzony, by rozwiązywać kobiece problemy

Mona Lisa Touch to laser najczęściej wykorzystywany do zabiegów ginekologii estetycznej. Urządzenie to zostało docenione również przez specjalistów z Centrum DER-MED w Katowicach i Krakowie, gdzie wykonywana jest korekta warg sromowych, a także leczenie nietrzymania moczu oraz nawilżanie i obkurczanie pochwy za pomocą lasera Mona Lisa Touch. Labioplastyka laserowa jest obecnie metodą chętniej rekomendowaną niż zabieg chirurgiczny. Laser, oprócz właściwości tnących, posiada również zdolność pobudzania tkanek do koagulacji i regeneracji, co przyspiesza czas gojenia i skraca okres rekonwalescencji. 

Korekta warg sromowych – na czym polega zabieg laserem?

Laserowa korekta warg sromowych, podobnie jak zabieg chirurgiczny, polega na wycinaniu nadmiaru skóry i modelowaniu okolicy intymnej. Różnica polega na tym, że zabieg, w którym używany jest laser Mona Lisa Touch, jest dużo bardziej precyzyjny i mniej inwazyjny. Labioplastyka nie wymaga zastosowania narkozy, wystarczy znieczulenie miejscowe. Po wycięciu odpowiedniej ilości tkanki i skorygowaniu kształtu warg sromowych, chirurg zakłada szwy. Po kilku dniach pacjentka powinna zgłosić się na zdjęcie szwów i wizytę kontrolną, a po kilku tygodniach wargi sromowe są już zagojone i można wrócić do współżycia. 

Labioplastyka laserowa – efekty

Dzięki temu, że laser stymuluje koagulację tkanki skórnej, po zabiegu prawie nie występuje krwawienie, więc proces gojenia się rany pozabiegowej zachodzi szybko i bez komplikacji. Laser doskonale modeluje wargi sromowe oraz ujędrnia je i zwiększa ich elastyczność. Zastosowanie lasera sprawia również, że blizny pooperacyjne są praktycznie niewidoczne. Wargi sromowe poddane zabiegowi mogą być lekko obrzmiałe przez 7-14 dni. Do współżycia można powrócić po około 4-6 tygodniach. 

Efekty, jakich można się spodziewać:

  • zmniejszenie warg sromowych,
  • powrót do pełnej sprawności seksualnej (po około 1,5 miesiąca),
  • estetyczny wygląd kobiecych miejsc intymnych,
  • odzyskanie pewności siebie. 

Więcej o ginekologii estetycznej dowiesz się ze strony internetowej Centrum DER-MED w Krakowie lub Katowicach

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here