Od czego zależy bezpieczeństwo przelewów internetowych?

0
331
Od czego zależy bezpieczeństwo przelewów internetowych?

Kwestie cyberbezpieczeństwa są z roku na rok coraz bardziej ważniejszymi tematami. Zabezpieczenie danych osobowych, w tym także danych, z których korzystamy logując się na różnego typu konta (także konta bankowe) oraz dane wykorzystywane do realizacji płatności internetowych to zagadnienia pierwszorzędne. Każdego dnia banki oraz inne platformy sprzedażowe, które pozwalają na realizację przelewów internetowych monitorują bezpieczeństwo swoich kontrahentów.

Szyfrowane połączenie? To już podstawa!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pierwszym, na co powinno zwrócić się uwagę logując na jakiekolwiek konto jest pasek przeglądarki. Wpisując adres strony internetowej, widzimy w nim http lub httpS. Nie bez przyczyny to S napisane zostało wielką literą. O co chodzi? Gdy jest S, to znaczy, że połączenie z wybraną stroną internetową jest szyfrowane. Ma to na celu wstępne zabezpieczenie naszych danych. Na realizację połączenia szyfrowanego decydują się nie tylko banki czy platformy sprzedażowe i sklepy internetowe, lecz jest to już w zasadzie standard, który wdrażany jest niejako z automatu podczas budowania strony internetowej.

Płatności internetowe i przelewy- dodatkowa weryfikacja

Szczególne zabezpieczenia i dbałość o bezpieczeństwo realizowane jest w zakresie bankowości internetowej i tych wszystkich platform i sklepów, które umożliwiają dokonanie płatności przez Internet. Wiele banków wprowadziło dodatkową weryfikację, poprzez wpisanie hasła, dostarczanego klientowi jako spis kolejnych haseł (choć jest to już zanikająca forma) lub wysyłając na ustalony numer telefonu kod weryfikacyjny, po wpisaniu którego następuje realizacja płatności.

O czym pamiętać?

Użytkownicy powinni zachować ostrożność, logując się przez strony niezabezpieczone i mało znane. Warto korzystać albo bezpośrednio ze strony banku lub przez dedykowane serwisy realizujące płatności. Jak zrealizować płatność? Wykorzystać można przelew przez Internet przez przelewy24, które gwarantują bezpieczeństwo użytkownikowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here