Na niedobór żelaza – Blueiron żelazo w płynie

0
381

Obecnie anemia jest problemem ogólnoświatowym. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, schorzenie to dotyczy już ponad 1,6 mld ludzi na świecie. W samej Europie choroba ta jest zdiagnozowana u około 4% mężczyzn oraz 10% kobiet. Pacjenci często nie wiedzą, że w ich organizmie występuje niedobór żelaza i że są chorzy, gdyż niedokrwistość posiada  mało specyficzne symptomy. Aby zapobiec anemii, należy do naszej codziennej diety wprowadzić suplementację preparatem żelaza, np. żelazem w płynie Blueiron.

Co to jest Blueiron

Blueiron jest to preparat naturalnego pochodzenia żelaza, występujący w postaci płynnej. W swoim składzie zawiera również: Witaminy C, E, B12, biotynę, kwas foliowy, cynk oraz koncentrat ze skandynawskich, leśnych borówek, które nadają preparatowi przyjemny smak owoców. W procesie produkcji wykorzystano technologię mikrokapsułkowanego trójwartościowego żelaza, dzięki czemu suplement ten jest łatwo przyswajalny, nie podrażnia żołądka, a organizm nasz przyswaja tylko tyle tego makroskładnika, ile potrzebuje. Jest to przede wszystkim żelazo w płynie dla dzieci, dorosłych, wegan oraz wegetarian.

Co zawiera Blueiron 330 ml

Preparat ten w swoim składzie zawiera: wodę, koncentrat z borówek, koncentrat soku z gruszek, Witaminę C, E, B12, biotynę, kwas foliowy, tlenek cynku, kwas cytrynowy jako regulator kwasowości, gumę ksantanową jako substancję zagęszczającą, sorbinian potasu jako substancję konserwującą oraz elementarne żelazo zredukowane wodorem.

Płynne żelazo Blueiron zostało stworzone w otoczce z polimeru wapnia. Dzięki tej mikrokapsułkowej formie pierwiastek ten jest chroniony przed kwaśnym środowiskiem żołądka i przetransportowany w całości do jelita, gdzie ulega wchłonięciu. Zapobiega to również pojawieniu się skutków ubocznych, jak nudności i skurcze brzucha, które występują przy innych medykamentach.

Na 10 ml preparatu przypada:

 • 16,7 mg żelaza;
 • 32 mg Witaminy C;
 • 2,4 mg Witaminy E;
 • 0,5 µg Witaminy B12;
 • 80 µg kwasu foliowego;
 • 10 µg biotyny;
 • 2,4 mg cynku.

Dla kogo jest zalecany preparat

Produkt Blueiron żelazo w płynie jest szczególnie przeznaczony osobom zmęczonym, znużonym oraz o obniżonej odporności. Jest to idealny preparat żelaza w płynie dla wegan oraz wegetarian.  Mogą go stosować chorzy na anemię, osoby starsze, w podeszłym wieku, a także aktywni fizycznie. Preparat ten zalecany jest również dawcom krwi oraz kobietom obficie miesiączkującym. Preparat bezpiecznie mogą stosować kobiety w ciąży oraz dzieci od 3 roku życia w okresie dorastania.

Blueiron

Jak należy stosować żelazo w płynie Blueiron?

Preparat może być stosowany o dowolnej porze dnia, także na czczo. Przed użyciem należy go wstrząsnąć. Dawkowanie produktu wygląda następująco:

 • małe dzieci od 3 do 6 lat – 2,5 ml na dobę;
 • dzieci w wieku 7-10 lat – 5 ml ;
 • młodzież od 11 do 18 lat – dziennie 10 ml;
 • osoby dorosłe: 10 ml w ciągu dnia.

Preparat po otwarciu należy zużyć w ciągu 3 miesięcy. Należy go przechowywać w suchym, niedostępnym dla dzieci miejscu o temperaturze pokojowej. Należy także produkt chronić od światła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here