Microblading - co to takiego?

Microblading, to inaczej makijaż permanentny brwi. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, stał się bardzo popularny. Kobiety pokochały microblading, za naturalny efekt, który można osiągnąć za jego pomocą. Łuk brwiowy jest wypełniony, ale nie są to ‚przerysowane’ brwi. W taki sposób jesteśmy w stanie podkreślić swoje spojrzenie i zmienić wygląd twarzy.

Czym jest microblading?

To co wyróżnia microblading na tle innych metod makijażu permanentnego, to naturalny efekt. Głównym celem tego zabiegu jest „dorysowywanie” włosków na skórze, za pomocą specjalnego pigmentu, który jest wprowadzony pod skórę. Linergistka, czyli osoba która jest specjalistą w tego typu zabiegach, wprowadza barwnik pod skórę, za pomocą mikro ostrza. Dlatego podczas zabiegu dochodzi do małych nacięć na skórze. Aby zabieg nie był bolesny i nieprzyjemny, łuki brwiowe zostają poddane znieczuleniu.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jeżeli chodzi o przygotowanie do zabiegu, nie ma szczególnych zaleceń. Należy pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Na trzy tygodnie przed zabiegiem makijażu permanentnego nie należy depilować ani regulować brwi. A kolejna ważna rzecz to zakaz farbowania.

Zwykle przed zabiegiem microbladingu, przeprowadzany jest również z klientem wywiad. W celu zapoznania się z jego dolegliwościami i lekami, które zażywa.

Przeczytaj też: http://www.u21.pl/krem-bb-czym-sie-rozni-od-podkladu/

Przed rozpoczęciem zabiegu równie ważny jest wybór odpowiedniego barwnika. Żeby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, pigment powinien być dobrany do naturalnego koloru brwi. Jeżeli do końca nie wiemy, na który się zdecydować, zwykle pomocne będą rady kosmetyczki.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Mimo, że zabieg microbladingu jest bezpieczny, istnieją pewne przeciwskazania. W niektórych przypadkach, taki zabieg może narobić więcej szkody, niż pożytku. Zabieg makijażu permanentnego z pewnością nie powinien być wykonywany przez kobiety, które są w ciąży, jak i karmiące. Kolejne przeciwskazanie to aktywna choroba nowotworowa. Dopiero po 6 miesiąca po zakończeniu leczenia, istnieje możliwość wykonania microbladingu.

Pozostałe czynniki, które wykluczają zabieg to:

  • opryszczka,
  • łuszczyca,
  • uczulenie na lidokainę/epinefrynę ,
  • hemofilia,
  • padaczka,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia tarczycy,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
  • przyjmowanie sterydów.

Źródło: https://www.blondhairaffair.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here