lutnictwo skrzypcowe

Gra na skrzypcach wymaga poświęcenia i pasji. Aby skrzypce mogły służyć nam wiele lat warto podchodzić do nich z należytym szacunkiem i zaangażowaniem. Ich brzmienie, trwałość i satysfakcja z użytkowania zależy od wielu czynników. Jednak gdy skrzypce nie spełniają naszych oczekiwań, pomoc z zakresu budowy i naprawy zaoferować może nam profesjonalny lutnik.

Warto wiedzieć, że głównym elementem skrzypiec jest pudło rezonansowe. Składa się ono z dwóch płyt najczęściej z drewna świerkowego i jaworowego. Płyty mają boczne wycięcia przypominające łuk i połączone są za pomocą boczków. Na wierzchniej płycie możemy zauważyć tak zwane efy będące otworami rezonansowymi. Skrzypce składają się także z gryfu, strun oraz podstawki. Budowa skrzypiec może więc dla laika wydawać się skomplikowana, jednak przed profesjonalnym lutnikiem nie kryje ona żadnych tajemnic. Warto zajrzeć na stronę https://www.lutnikrajba.pl/galeria/ aby zobaczyć galerię zdjęć skrzypiec i ich elementów.

Lutnictwo skrzypcowe to sztuka zajmująca się tworzeniem skrzypiec. Jej korzenie sięgają aż XV wieku, dlatego dziś, korzystając z usług lutniczych możemy mieć pewność, że dzięki zaawansowanym i ciągle rozwijającym się metodom nasze skrzypce będą w dobrych rękach a usługa zostanie wykonana rzetelnie.

Niestety czas świetności europejskiego oraz polskiego lutnictwa zakończył się w drugiej połowie XVII wieku na rzecz powstania manufaktur i fabryk, które zajęły się produkcją tych smyczkowych instrumentów na skalę masową. Nie oznacza to jednak, że obecnie usługi lutnicze są już niedostępne.

W Bielsku-Białej Lutnik Jacek Rajba lutnikrajba.pl oferuje swoje usługi od 16 lat. Jest renomowanym rzemieślnikiem oferującym swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Pracownia oferuje usługi z zakresu sprzedaży, doradztwa, a także napraw instrumentów smyczkowych. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem nowych skrzypiec lutniczych w różnych rozmiarach, chcielibyśmy wypożyczyć smyczki szkolne podstawowe, wyższej klasy czy też fernambukowe oraz mistrzowskie bądź potrzebujemy rady, który instrument byłby odpowiedni do naszych potrzeb, Lutnik Rajba będzie wyborem idealnym. Ponadto, potrzebując wymiany strun, korekty kołków czy jakiejkolwiek innej poprawki, lutnik w Bielsku-Białej jest gotowy wysłuchać naszych próśb i starać się im sprostać najlepiej jak to możliwe.

Skrzypce, tak samo jak inne instrumenty smyczkowe wymagają stałej dbałości i dokładności. Oczywiste jest, że zaczynając swoją przygodę z grą prośba o pomoc profesjonalistę jest jak najbardziej na miejscu. Warto pamiętać, iż próbując zainwestować w instrument nie mając o nim podstawowych wiadomości możemy nie tylko stracić motywację do nauki, ale także zepsuć instrument. Tak więc warto zwrócić się po usługi lutnicze gdy tylko uznamy, że jest to konieczne.

Sprawdź również: http://www.lolipop.pl/skrzypce-instrument-na-miare-twoich-potrzeb/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here