Komunikacja przez internet

Internet daje nam ogromne możliwości do rozwoju, rozrywki jak i komunikowania się. Dawniej istniała tylko poczta email, która dalej spełnia swoją rolę chociaż jest bardziej wykorzystywana do formalnej komunikacji, bardziej oficjalnej niż luźnej między znajomymi. Potem powstały komunikatory, a na naszym rynku gadu-gadu królował przez bardzo długi czas, obecnie niestety jest wykorzystywany co najwyżej do komunikacji między pracownikami w firmie a klientami. GG zostało wyparte przez facebooka i jego mesengera oraz przez komunikatory bardziej nowoczesne jak skype, viber, whatup a na innych rynkach przez wiele innych alternatywnych programów.
Co to jest viber i inne tego typu programy, czym się charakteryzują? Głównie są nastawione nie na komunikację tekstową lecz wizualną poprzez kamery, które są obecne w każdym smartphonie. Niewątpliwie zaletą ich jest to, że wystarczy połączenie tylko do internetu aby móc zadzwonić do kogokolwiek z całego świata. Dlatego też są to podstawowe aplikacje będące niezbędnymi dla emigrantów, chcących porozmawiać ze swoją rodziną. Jeszcze kilkanaście lat temu byliśmy zmuszeni do korzystania z połączeń międzynarodowych kosztujących krocie. Dziś stawki są o wiele mniejsze, lecz połączenia poprzez vibera czy whatupa są nieporównywalnie korzystniejsze finansowo.
Skok technologiczny na przestrzeni 20 lat był olbrzymi i z niecierpliwością czekam na to co nas czeka za kolejne 20 lat. Może wtedy już nie będziemy musieli wykorzystywać w celu komunikacji żadnego urządzenia?

www.mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSposoby na budowę domu
Następny artykułStopy odlewnicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here