Komu zlecić obsługę prawną spółki?

0
144
Komu zlecić obsługę prawną spółki?

Zarządzanie spółką to duże wyzwanie. Przed przedsiębiorcą staje szereg obowiązków z różnych dziedzin – musi nie tylko zarządzać zasobami ludzkimi i skutecznie wyznaczać plan rozwoju, ale również dbać o kwestie prawne, takie jak umowy, kontrakty, zgodność działań spółki z wymogami prawa. Kiedy warto to zadanie zlecić innemu podmiotowi? Czy zatrudnienie prawnika to jedyne rozwiązanie?

Kiedy warto zlecić obsługę prawną firmy?

Każdy, nawet najmniejszy przedsiębiorca staje przed wyzwaniem sprostania wymaganiom prawnym dotyczącym prowadzenia działalności gospodarczej. Im większa firma, tym więcej obowiązków – trzeba już nie tylko zadbać o sporządzenie umów z pracownikami czy kontrahentami, ale również zająć się obsługą relacji między akcjonariuszami czy udziałowcami, obdłużyć dochodzenie należności czy ustalić optymalny sposób rozliczenia przybywającej ilości transakcji.

Obsługa prawna zajmuje coraz więcej czasu i staje się skomplikowana. To dlatego w przypadku spółki, warto rozważyć powierzenie kwestii prawnych zewnętrznemu podmiotowi. Zatrudniając specjalistów, zyska się pewność, że wszystkie procedury są zgodne z prawem, a dodatkowo przedsiębiorca będzie mógł skupić się na swojej podstawowej działalności, nie tracąc energii na kwestie organizacyjne.

Na czym polega obsługa prawna spółek przez zewnętrzny podmiot?

Decydując się pomoc prawną, nie trzeba od razu zatrudniać prawnika. Znacznie tańszym i często bardziej efektywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, której specjalizacją jest obsługa prawna spółek. Firma zatrudnia szereg prawników, specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa, dzięki czemu przedsiębiorca może liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie doradztwa prawnego, sposobu wyboru rozliczenia, sporządzania kontraktów.Obsługa prawna spółek przez podmiot zewnętrzny to między innymi obsługa procesu restrukturyzacji spółki, reprezentacja spółki przed organami nadzoru, obsługa prawna wszystkich transakcji handlowych, przygotowanie dokumentów, organizacja zgromadzeń wspólników. Prawnicy świadczą także usługi w zakresie zakładania i przekształcania spółek. Współpraca z profesjonalistami oferującymi obsługę prawną spółek to przede wszystkim większa wygoda, oszczędność czasu i bezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here